Jakie zalety ma kabina prysznicowa nawannowa?

Wiele osób marzy o dużej łazience, w której zmieszczą się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. W praktyce jest o to jednak trudno. Pewnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji kabina prysznicowa nawannowa. Jakie są jej największe zalety? Czy sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Czym jest kabina prysznicowa nawannowa?

Kabina prysznicowa na wannę nazywana jest często również parawanem nawannowym. Można ją zamontować na wannę o każdym kształcie i to bez względu na materiał jej wykonania. Trzeba jednak wybrać parawan o odpowiedniej konstrukcji.

Na rynku zazwyczaj spotkać można elementy o szerokości od 70 do 180 cm i wysokości od 140 do 200 cm. Mowa tutaj o standardowych modelach. Sporą ofertę w tym zakresie ma sklep internetowy z wyposażeniem łazienek Kąpielowy.pl -  kapielowy.pl/prysznic/kabiny-prysznicowe/parawany-nawannowe

Kabiny prysznicowe nawannowe to dość szeroka kategoria produktów:

- parawany nawannowe wahadłowe - jednoelementowe, przeznaczone do wanien prostokątnych,

- parawany harmonijkowe - dwu lub kilkuelementowe, które pasują do każdego typu wanny,

- parawany nawannowe przesuwne - także bardzo uniwersalne. 

Kabina prysznicowa nawannowa - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Nie da się ukryć, że parawan nawannowy świetnie chroni łazienkę przed zachlapaniem. Dzięki niemu wannę wykorzystywać można nie tylko do brania długich kąpieli, ale i szybkich pryszniców np. przed wyjściem do pracy. Kabina prysznicowa nawannowa to rozwiązanie tańsze niż montaż w łazience kabiny prysznicowej, a przy tym pozwala na zasłonięcie wanny. Trudno o lepszy wybór do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na brodzik i wannę jednocześnie.

Zatem czy parawany nawannowe nie mają żadnych wad? Każde rozwiązanie ma swoje minusy, ale popularność parawanów montowanych na wannie nie maleje, a wciąż rośnie. Trudno o lepszy wybór w małych łazienkach. 

Montaż parawanu nawannowego - jak przebiega?

Okazuje się, że kabina nawannowa prysznicowa wcale nie jest trudna w montażu. W zasadzie nie jest tu potrzebna nawet pomoc specjalistów. Wszystkie niezbędne elementy montażowe powinny już wchodzić  w skład zakupionego zestawu. 

Cały proces zaczyna się od zlokalizowania profilu mocującego i ustawienia pozycji parawanu za pomocą poziomicy. Dokładność jest w tym przypadku bardzo ważna. Kolejny krok to nawiercenie otworów w punktach mocowania i umieszczenie w nich kołków. Nie można przy okazji uszkodzić płytek ceramicznych. Potem pozostaje przykręcenie profili do ściany i wsunięcie przygotowanego parawanu. 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.