ZUS: od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną

Od najbliższego piątku, 1 lipca, można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną.

Czytaj więcej...

Uwaga kierowcy, zmiany! Chodzi o numery rejestracyjne

Pierwsza zmiana zaczęła obowiązywać od końca stycznia. Kolejna wejdzie w życie jesienią. A to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Czytaj więcej...

To ostatni moment na złożenie deklaracji ws. źródeł ciepła lub spalania paliw

Zdjęcie ilustracyjne

30 czerwca 2022 r. upływa termin na złożenie deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Czytaj więcej...

Będą duże dotacje do pomp ciepła w nowych domach

Pompy ciepła to nie tylko oszczędność dla domowego budżetu, ale i ochrona środowiska. Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie tych instalacji.

Czytaj więcej...

ZUS: w maju ruszą wypłaty 500+ dla Ukraińców. Ile wniosków w powiecie lubaczowskim?

W maju tego roku ruszą pierwsze wypłaty, dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie "Rodzina 500 plus" - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Czytaj więcej...

Przypominamy: Dziś w nocy zmiana czasu. Będziemy spać godzinę krócej

fot. pxhere.com

Dzisiaj będziemy spać godzinę krócej. Spowodowane jest to zmianą czasu z zimowego na letni. W tym roku w nocy z 26 na 27 marca przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3.

Czytaj więcej...

ZUS przypomina: Bon Turystyczny ważny do końca września

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi ważności bonu, ZUS przypomina, że termin możliwości skorzystania z niego, został wydłużony z 31.03 do końca września 2022 roku.

Czytaj więcej...

Kiedy wypłata trzynastej emerytury?

W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę trzynastej emerytury. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynastka "na rękę" wynosi 1217,98 zł. Na Podkarpaciu otrzyma ją ponad 430 tys. osób.

Czytaj więcej...

Inflacja w Polsce. GUS podał nowe dane

Zgodnie z ostatnimi szacunkami Głównego Urzędu Statystycznego - w marcu inflacja w kraju wyniosła 10,9 procent. 

Czytaj więcej...

Rząd przyjął projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Dzięki nowym przepisom uchodźcy będą mogli legalnie podjąć pracę oraz będą mieli zapewnioną opiekę zdrowotną i dostęp do edukacji. Ponadto obywatele Ukrainy będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy. Będzie też wsparcie finansowe dla osób które przyjęły pod swój dach naszych sąsiadów z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane