W Lubaczowie odbył się EKOfestiwal 2023 [ZDJĘCIA]

W piątek w Lubaczowie odbył się coroczny EKOfestiwal, w tym roku pod hasłem „Dbamy o klimat i różnorodność”. Było to wydarzenie pełne warsztatów, spotkań z ciekawymi gośćmi, zabaw i  konkursów, a wszystko w duchu edukacji ekologicznej i dbałości o dobro Ziemi. 

Czytaj więcej...

W Rudzie Różanieckiej i Lipsku wybudowano domy przedpogrzebowe

fot. Grzegorz Dominik

Zakończyły się prace budowlane przy budowie dwóch domów pogrzebowych w miejscowościach Lipsko i Ruda Różaniecka w gm. Narol. Inwestycje kosztowały łącznie 1,65 mln złotych.

Czytaj więcej...

Które gminy zdobywały unijne pieniądze? [RANKING]

fot. pixabay.com

Jak co roku pismo Samorządu Terytorialnego 'Wspólnota' opublikowało ranking wykorzystania środków zagranicznych przez poszczególne JST. Zobacz jak w rankingu wypadły samorządy z terenu powiatu lubaczowskiego.

Czytaj więcej...

2,6 mln. zł. na odnawialne źródła energii w gminie Lubaczów

fot: lubaczow.com.pl

W dniu 22 marca w Urzędzie Gminy Lubaczów została podpisana umowa z firmą ML System S.A. na montaż paneli fotowoltaicznych.

Czytaj więcej...

Wiadomo, które drogi czeka przebudowa

fot. pixabay.com

W 2016 roku w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej zostaną wyremontowane drogi w gminie Horyniec Zdrój oraz w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Załuża nie chcą elektrowni wiatrowej

28 czerwca w Załużu zostały przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie budowy w tamtejszej miejscowości elektrowni wiatrowej. Opinię wyraziło 242 mieszkańców, z czego 150 osób odpowiedziało „przeciw”.

Czytaj więcej...

Do 2018 roku powstaną obwodnice Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa

fot. wikipedia.org

W sierpniu tego roku zostaną ogłoszone przetargi na budowę obwodnic Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa. Jeżeli uda się zrealizować plany to nowe obwodnice będą gotowe już w 2018 roku.

Czytaj więcej...

W Horyńcu budują park za 10 milionów złotych! Zobacz zdjęcia!

fot. horyniec.info

Od ponad roku trwają prace przy przebudowie parku w Horyńcu-Zdroju. To jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w tej miejscowości.

Czytaj więcej...

Marszałek województwa zapowiada budowę obwodnic Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa

fot. wikipedia.org

Podczas czwartkowej konferencji marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl przedstawił plany inwestycyjne na 2015 rok. Jak wynika z zapowiedzi marszałka jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi związane z budową obwodnic Oleszyc, Cieszanowa oraz Lubaczowa.

Czytaj więcej...

Rozpoczęła się budowa sieci super szybkiego internetu!

fot. zlubaczowa.pl

Od września ubiegłego roku robotnicy w powiecie lubaczowskim budują nowoczesną sieć szerokopasmową. Na razie przygotowywane jest okablowanie super szybkiego internetu. Po zakończeniu prac ziemnych, obowiązki mają przejąć informatycy, którzy przygotują sieć do użytku.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.