Za nami XXV edycja Przeglądu Pieśni Maryjnej w Łukawcu [FOTORELACJA]

fot. Gmina Wielkie Oczy

W niedzielę 28 maja na placu przy kościele pw. Trzech Króli w Łukawcu znów rozbrzmiały pieśni religijne. Tegoroczna XXV edycja Przeglądu Pieśni Maryjnej ściągnęła do Łukawca 18 wykonawców z różnych zakątków diecezji zamojsko – lubaczowskiej i archidiecezji przemyskiej.  

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Kresowej Osadzie [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczów

W minioną niedzielę w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej został zorganizowany pełen atrakcji Dzień Dziecka. Gościem specjalnym była aktorka Dominika Ostałowska.

Czytaj więcej...

Dziedzictwo Kresów – podziel się wspomnieniami!

W 2021 roku zorganizowany został uroczysty wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia”. fot. archiwum MBP Lubaczów

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów zaprasza mieszkańców naszego regionu do udziału w projekcie „Dziedzictwo Kresów”. 

Czytaj więcej...

Muzeum Kresów w Lubaczowie mocarzem sztuki? Ruszyło głosowanie

Kilim, który znajduje się w Muzeum Kresów w Lubaczowie

Muzeum Kresów w Lubaczowie wzięło udział w kampanii „Mocarze sztuki”, zorganizowanej przez Fundację Most the Most. W ramach kampanii lokalne muzea z całej Polski zostały zaproszone do wskazania eksponatów ze swoich zbiorów, które wymagają prac konserwatorskich.

Czytaj więcej...

Przed nami Bieg Orląt – II Lubaczowski Bieg Ku Pamięci Obrońców Lwowa

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum MBP Lubaczów

MBP w Lubaczowie zaprasza do udziału w II Lubaczowskim Biegu Ku Pamięci Orląt Lwowskich – Biegu Orląt. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2023 roku w lesie Niwki w Lubaczowie. Właśnie ruszyły zapisy.

Czytaj więcej...

Przed nami XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa w Lubaczowie [ZAPOWIEDŹ]

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum MDK Lubaczów

Już 26 maja w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg ciekawych artystycznych wydarzeń.

Czytaj więcej...

Juża za tydzień Festiwal Turystyki Rowerowej. To ostatnia szansa na zapisanie się!

Materiały organizatora

Tylko do 24 maja można zapisywać się na Festiwal Turystyki Rowerowej "Roztocze bez granic", którego organizatorami są Powiat Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne "Roztocze Wschodnie".

Czytaj więcej...

Zagłosuj na Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie została zakwalifikowana do ogólnopolskiego etapu konkursu IDOL 2023 Fundacji "Szansa dla Niewidomych". Nasza biblioteka ma szansę na wygraną, potrzebne są jednak nasze głosy.

Czytaj więcej...

Przed nami Dzień Dziecka w Baszni Dolnej. Gościem specjalnym Dominika Ostałowska [ZAPOWIEDŹ]

Już 28 maja w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również rodziców.

Czytaj więcej...

Znamy zwycięzców konkursu “Las z mojej książki” [FOTO]

fot. P. Mokrzycki, Nadleśnictwo Lubaczów

W czwartek (11.05) w Nadleśnictwie Lubaczów rozstrzygnięto konkurs edukacyjno-plastyczny „Las z mojej książki”. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Najbliższe wydarzenia