Mamy 44 nowych strażaków-ochotników w powiecie lubaczowskim

fot. PSP Lubaczów

W niedzielę zakończyło się trwające prawie dwa miesiące szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego, mające na celu przygotowanie ich do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Łącznie szkolenie ukończyło 44 osób.

Czytaj więcej...

W Nowej Grobli spłonął drewniany garaż [ZDJĘCIA]

fot. PSP Lubaczów

Wczoraj (05.12) w miejscowości Nowa Grobla doszczętnie spłonął drewniany garaż. Na szczęście nikt nie został ranny. Pożar gasiło 5 zastępów strażaków.

Czytaj więcej...

Turek za wszelką cenę chciał się dostać do Niemiec

Obywatel Turcji próbował wjechać do Polski przez podkarpackie przejście graniczne. Nie udało się, więc kilka dni później postanowił przekroczyć granicę nielegalnie. Zatrzymali go funkcjonariusze z placówki SG w Horyńcu-Zdroju.

Czytaj więcej...

Policjanci i strażacy oddali hołd poległym na służbie funkcjonariuszom [VIDEO]

fot. KPP Lubaczów

5 grudnia o godzinie 17.00 w całej Polsce zostały uruchomione syreny policyjne i strażackie. W ten sposób koledzy uczcili pamięć dwóch policjantów z Wrocławia, którzy zginęli na służbie. 

Czytaj więcej...

Hejt i cyberprzemoc tematem spotkania z uczniami w Cieszanowie

fot. KPP Lubaczów

Co to jest hejt? Czym jest mowa nienawiści? Na jakie zagrożenia w sieci narażona jest młodzież? O powszechności hejtu oraz mowie nienawiści z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie rozmawiała lubaczowska policjantka.

Czytaj więcej...

Pługopiaskarka wpadła do rowu. Pojazd wyciągali strażacy [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. OSP Narol

Atak zimy w powiecie lubaczowskim. Na drogach panują trudne warunki. Przekonał się o tym także kierowca pługopiaskarki, który podczas odśnieżania drogi wpadł do rowu. Pojazd musieli wyciągać strażacy.

Czytaj więcej...

Autobus z dziećmi wpadł do rowu. 13-latka w szpitalu

fot. PSP Lubaczów

Dzisiaj po godzinie 15:00 służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło między Folwarkami a Niemstowem. Autobus przewożący sześcioro dzieci wpadł do rowu. 13-latka została przetransportowana do szpitala.

Czytaj więcej...

BiOSG rekrutuje. W 2024 wcieli 200 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

fot. BiOSG

Zakończył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Grupa 70 osób zawalczyła o swoją zawodową przyszłość.

Czytaj więcej...

Lubaczów: Włamali się baru i ukradli alkohol. Grozi im 10 lat więzienia

Niespełna kilka godzin potrzebowali lubaczowscy policjanci, aby ustalić i zatrzymać dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Lubaczowa. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych zarzutów. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Cieszanów. Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Dwie osoby ranne [ZDJĘCIA]

fot. KPP Lubaczów

Dzisiaj w Cieszanowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Do szpitala trafiły dwie osoby. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia