Nie zapominają o mieszkańcach Lubaczowa i okolic pomordowanych w lesie Niwki [ZDJĘCIA]

fot. Jednostka Strzelecka  2033 im gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Jak co roku, z inicjatywy Komitetu Społecznego "Las Niwki" przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana Oddział w Lubaczowie, odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji przypadającej w tym roku 82. rocznicy mordu na mieszkańcach Lubaczowa i okolic, którego dokonali nacjonaliści ukraińscy.

Czytaj więcej...

Zakończył się projekt „Bez granic - zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych”

W czwartek (21.09) grupa osób niepełnosprawnych z terenu powiatu lubaczowskiego uczestniczyła w jednodniowym wyjeździe integracyjnym do Łańcuta.

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie Forum Geo-produkt pierwszy raz na Roztoczu!

Na początku października, w Rudzie Różanieckiej odbędzie się VIII Ogólnopolskie Forum GEO-PRODUKT. Celem wydarzenia jest między innymi promocja zagadnień, związanych z dziedzictwem ziemi oraz integracja środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych na rzecz udostępniania dziedzictwa geologicznego.

Czytaj więcej...

Gmina Lubaczów, Futory. Będzie przerwa w dostawie wody

fot. pixabay.com

W czwartek, część mieszkańców gminy Lubaczów, Lubaczowa oraz Futor nie będzie miała wody w kranach. Jest to spowodowane pracami na sieci wodociągowej.

Czytaj więcej...

Dobra zabawa i świetna atmosfera. Udana wycieczka do Radawy

Stowarzyszenie Kobiety Karpat nie ustaje w swoich staraniach i wychodzi z propozycją kolejnych działań dla mieszkańców powiatu lubaczowskiego. W sobotę 16 września panie zorganizowały wycieczkę na spływ kajakowy do Radawy.

Czytaj więcej...

"Oddaj krew - to nie boli". W niedzielę w Horyńcu-Zdroju akcja zbiórki krwi

http://zlubaczowa.pl/https://www.zlubaczowa.pl/cache/DSC_0415_images_sampledata_motoserce2017_thumb667_370.JPG

W niedzielę (24.09) w Horyńcu-Zdroju odbędzie się akcja zbiórki krwi organizowana przez Stowarzyszenie HDK "Ratownik" oraz RCKIK w Lublinie.

Czytaj więcej...

Panie ze Stowarzyszenia „Kobiety Karpat” szkolą się, aby w pełni rozwinąć swój potencjał

Członkinie Stowarzyszenia „Kobiety Karpat” dzięki inicjatywie Prezes Krystynie Wróblewskiej oraz poseł na Sejm RP Teresy Pamuły doszkalają się z m.in. zakresu zarządzania marką, pozyskiwaniu funduszy oraz skuteczną komunikacją. W ten sposób Panie chcą wspierać kobiety w rozwijaniu swoich pasji, nie zapominając o swojej tradycyjnej roli.

Czytaj więcej...

Zmarł "Narolski Cyceron" Henryk Wolańczyk

W dniu 7 września 2023 roku, w wieku 82 lat, zmarł Henryk Wolańczyk, znany narolski pedagog i społecznik, historyk regionalista, miłośnik swej Małej Ojczyzny, niezrównany piewca jej piękna.

Czytaj więcej...

Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Lubaczów

Po 25 latach od uchwalenia obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, Rada Gminy Lubaczów jednomyślnie na ostatniej sesji przyjęła nowy dokument.

Czytaj więcej...

Historia pałacu w Rudzie Różanieckiej. Część XI: Życie w pałacu podczas okupacji

Niemieccy żołnierze w Pałacu w Rudzie Różanieckiej

Mamy dla Was najnowszy, jedenasty odcinek historii pałacu w Rudzie Różanieckiej. W tej części opowiemy o trudnym życiu w pałacu w czasie okupacji.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.