Nadleśnictwo Oleszyce: Na leśnych plantacjach szykuje się urodzaj szyszek

Kwitnący świerk fot. Włodzimierz Ważny

Ten rok zapowiada się urodzajnie jeśli chodzi o zbiór nasion drzew leśnych. W Nadleśnictwie Oleszyce w leśnictwie Kolonia obficie obrodziły dwie plantacje nasienne: świerka pospolitego tzw. tarnawskiego z terenu Nadleśnictwa Stuposiany (założona w 1999 r.) i jodły pospolitej pochodzeń bieszczadzkich (założona w 2000 r.).

Czytaj więcej...

Na rowerach do Częstochowy – ruszyła V Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

fot. Wiesław Huk

Dzisiaj pielgrzymki z naszego powiatu wyruszyli na V Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Do pokonania mają prawie 550 km.

Czytaj więcej...

Jedziesz nad wodę? Sprawdź, gdzie można się kąpać

fot. GOWiR

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny uruchomił wakacyjny serwis kąpielowy. Można na nim sprawdzić m.in. czystość wód w kąpieliskach. 

Czytaj więcej...

Kiedy otwarcie basenu w Lubaczowie? Burmistrz odpowiada

fot.

Mieszkańcy Lubaczowa oraz powiatu lubaczowskiego czekają na otwarcie miejskiej pływalni. Dobre wieści są takie, że basen już wkrótce zostanie otwarty. Jednak nie dla wszystkich.

Czytaj więcej...

Pracownicy lubaczowskiego sanepidu odznaczeni za walkę z epidemią COVID-19

fot. PUW Rzeszów

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Lubaczowa zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi za zasługi na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz zaangażowanie w walkę z epidemią COVID-19.

Czytaj więcej...

Urzędy zmieniają godziny pracy. Wszystko przez upały

W związku z falą upałów zmianie ulegną godziny pracy Starostwo Powiatowego w Lubaczowie, a także Urzędu Miasta i Gminy Oleszyce.

Czytaj więcej...

W Oleszycach odbył się Parafialny Piknik Rodzinny [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Parafia Narodzenia NMP w Oleszycach

W niedzielę w Oleszycach zorganizowany został Parafialny Piknik Rodzinny. Na gości czekało mnóstwo atrakcji m.in. mecz piłkarski o puchar proboszcza, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także koncerty.

Czytaj więcej...

Rozmawiali o współpracy polsko-ukraińskiej. W planach budowa nowej linii kolejowej

W Budomierzu odbyło się spotkanie na temat współpracy samorządów z Polski i Ukrainy. Dyskutowano m.in. o planach budowy nowej linii kolejowej.

Czytaj więcej...

Zmiany w PiS. Piotr Pilch szefem okręgu przemyskiego

Piotr Pilch fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP

Piotr Pilch został pełnomocnikiem PiS w okręgu przemyskim. Wicemarszałek województwa podkarpackiego zastąpi na tym stanowisku Marka Kuchcińskiego.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane