Wybory 2023: Wiemy, kto będzie liczyć głosy w powiecie lubaczowskim

Już 15 października wybierzemy nowy parlament oraz zagłosujemy w referendum. Oddane głosy będą liczyć obwodowe komisje wyborcze. Właśnie poznaliśmy składy tych, które zlokalizowane będą w powiecie lubaczowskim.

Czytaj więcej...

Jeszcze więcej pieniędzy dla powiatu lubaczowskiego. Prawie 4 mln na zabytki

Dzięki dofinansowaniu, ten blok przy ul. Kurierów AK w Lubaczowie nie będzie wyglądał jak ruina fot. Google

Prawie 4 miliony złotych trafi do powiatu lubaczowskiego na zadania związane z ochroną zabytków. Największe wsparcie finansowe otrzyma Gmina Oleszyce – poinformowała dzisiaj Poseł Teresa Pamuła.

Czytaj więcej...

Czy powiat lubaczowski będzie miał „swojego” posła? Felieton Wiesława Kudyby

Przez 22 lata w Sejmie nie było przedstawiciela Ziemi Lubaczowskiej. Zmieniło się to 4 lata temu, podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Czy powiat lubaczowski nadal będzie miał swojego przedstawiciela w Sejmie? Czy 7 kandydatów z naszego powiatu nie jest pod tym względem problematyczne? Zapraszamy do przeczytania felietonu Wiesława Kudyby.

Czytaj więcej...

Pani Julia Bednarz ze Starego Dzikowa skończyła 100 lat [ZDJĘCIA]

fot. starydzikow.pl

20 września mieszkanka Starego Dzikowa, Pani Julia Bednarz, świętowała 100 urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili m.in. poseł Teresa Pamuła oraz wójt gminy Stary Dzików, Tomasz Jabłoński.

Czytaj więcej...

Prawie 28 mln złotych trafi do powiatu lubaczowskiego. Teresa Pamuła przekazała promesy

Dzisiaj poseł Teresa Pamuła przekazała samorządowcom oraz dyrektorom szkół w powiecie lubaczowskim promesy na łączną kwotę 27,7 mln złotych. To olbrzymie wsparcie finansowe dla naszego regionu.

Czytaj więcej...

Przedwyborcze spotkanie kandydatów PiS w Lubaczowie [ZDJĘCIA][VIDEO]

Spotkanie z kandydatami PiS w Lubaczowie fot. ZLUBACZOWA.PL

W sobotę (24.09) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Czytaj więcej...

Umowa podpisana! Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej w kierunku Jarosławia

fot. PZDW

To ważna informacja dla mieszkańców powiatu lubaczowskiego. W piątek podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 865. Chodzi o 12-kilometrowy odcinek między Koniaczowem, a Zapałowem.

Czytaj więcej...

Ponad 1,6 mln złotych na chodniki i przejścia dla pieszych w powiecie lubaczowskim

Do powiatu lubaczowskiego trafi łącznie 1 639 377,49 zł na budowę i przebudowę chodników. Dofinansowania otrzymały samorządy z Lubaczowa i Oleszyc oraz Powiat Lubaczowski.

Czytaj więcej...

Powiat lubaczowski: Ruszają inwestycje za ponad 16 mln złotych. Podpisano umowy

fot. Powiat Lubaczowski

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z modernizacją istniejącej i budową nowej infrastruktury oświetleniowej na terenie pięciu gmin powiatu lubaczowskiego. Będzie też termomodernizacją budynku PZD w Lubaczowie, a także przebudowa kotłowni w "ogólniaku", Zespołu Placówek im. Jana Pawła II. Nowa kotłownia powstanie natomiast w budynku mieszkalnym SP ZOZ w Lubaczowie przy ul. Leśnej.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.