Wyjątkowa Droga Krzyżowa. Na rowerach przejechali 50 km nocą i w deszczu

W Lubaczowie odbyła się pierwsza edycja Nocnej Rowerowej Drogi Krzyżowej, zorganizowanej przez Parafię św. Stanisława BM we współpracy z Lubaczowską Grupą Rowerową „KRESY”.

Czytaj więcej...

Wiesław Kudyba: Powinniśmy stanąć w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II odwiedził Lubaczów 2 czerwca 1991 roku.

32 lata temu Ziemię Lubaczowską odwiedził Papież Jan Paweł II. To moment historyczny, którego zwieńczeniem było nadanie Papieżowi honorowego obywatela gmin i miejscowości w naszym powiecie. W roku 2023 następuje bezpardonowy atak na Jana Pawła II. Wiesław Kudyba uważa, że każdy samorząd powiatu lubaczowskiego powinien stanąć w obronie dobrego imienia Papieża Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Już po raz piąty z Lubaczowa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

fot. facebook.com/WIO.EDK

W piątek 31 marca już po raz piąty z Lubaczowa wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tegorocznym hasłem EDK jest „Idę, bo szukam nadziei”.

Czytaj więcej...

Świętowali 50 lat Gminy Cieszanów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. CKiS w Cieszanowie

W weekend w Cieszanowie świętowano 50 lat Gminy Cieszanów. W ramach obchodów odbyła się m.in. uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Były też występy dzieci z terenu tamtejszej gminy. Zobaczcie zdjęcia.

Czytaj więcej...

Upamiętnią 100. rocznicę śmierci Świętego Józefa Bilczewskiego

W poniedziałek (20.03) w lubaczowskiej konkatedrze odbędą się uroczystości 100. rocznicy śmierci św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego.

Czytaj więcej...

Gmina Lubaczów: Znamy zwycięzców turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”

fot. Gmina Lubaczów

W środę (15.03) w świetlicy w Załużu odbyły się finały eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".

Czytaj więcej...

Cieszanów. Dyskutowali o pomocy dla uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA][VIDEO]

fot. Powiat Lubaczowski

Współpraca samorządów w czasie kryzysu uchodźczego na pograniczu polsko-ukraińskim była głównym tematem „II transgranicznego spotkania samorządowców, służb i organizacji pozarządowych zaangażowanych w kryzys uchodźczy”, które odbyło się środę (15.03) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie.

Czytaj więcej...

Upamiętnili walczących w Powstaniu Styczniowym [ZDJĘCIA]

W środę (15.03) z inicjatywy Nadleśnictwa Oleszyce i Muzeum Kresów w Lubaczowie w miejscowości Cewków uczczono 160. rocznicę wymarszu z Galicji Wschodniej pierwszego oddziału na pomoc Powstaniu Styczniowemu.

Czytaj więcej...

W gminie Narol przeprowadzono wybory sołtysów [WYNIKI][ZDJĘCIA]

W dniach od 17 lutego do 12 marca w gminie Narol odbyły się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich we wszystkich sołectwach na terenie tamtejszej gminy. W 12 sołectwach nie zmieniły się osoby pełniące funkcje sołtysów, natomiast w 4 sołectwach na kolejną kadencję mieszkańcy wybrali nowych przedstawicieli.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia