Koniec epidemii w Polsce. Minister zdrowia wskazał termin

Minister Zdrowia Adam Niedzielski fot. archiwum Ministerstwo Zdrowia

W połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce, pozostanie stan zagrożenia epidemicznego – powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski. Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.

Czytaj więcej...

To już pewne! Od poniedziałku nie musimy nosić maseczek

Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj więcej...

Koniec z maseczkami od kwietnia?

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

Czytaj więcej...

Kiedy koniec noszenia maseczek? Minister Niedzielski odpowiada

Minister Zdrowia fot. Ministerstwo Zdrowia

Decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny będą sumarycznie łączone; myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje - powiedział w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj więcej...

Rząd znosi obostrzenia. Zostaną maseczki i skrócona izolacja domowa

Znosimy większość obostrzeń, będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych: sklepach i środkach komunikacji; znosimy też zalecenie pracy zdalnej, urzędy wracają do normalnej pracy - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej...

Gmina Lubaczów: Strażacy rozdali maseczki

Strażacy rozdają maseczki. fot. OSP Krowica Hołodowska

W niedzielne popołudnie 6 lutego strażacy-ochotnicy z Krowicy Hołodowskiej rozdali 4600 maseczek mieszkańcom Krowicy Hołodowskiej, Krowicy Samej i Budomierza.

Czytaj więcej...

Podkarpackie: pacjenci trafiają do szpitali w gorszym stanie niż przed pandemią

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Pacjenci, którzy nie chorują na COVID-19 i trafiają do podkarpackich szpitali wojewódzkich w Rzeszowie i w Przemyślu, są w gorszym stanie niż przed pandemią. Zgłaszają się zbyt późno, a dodatkowo bardzo często mają powikłania pocovidowe – oceniają lekarze tych placówek.

Czytaj więcej...

Bezpłatny test na koronawirusa w aptece. Czy jest to możliwe w powiecie lubaczowskim?

fot. pixabay.com

Na chwilę obecną żadna apteka w powiecie lubaczowskim, a nawet w województwie podkarpackim nie oferuje możliwości wykonania na miejscu bezpłatnego i szybkiego testu antygenowego w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej...

Od wtorku kwarantanna zostaje skrócona do siedmiu dni

We wtorek wchodzi w życie rozporządzenie skracające z dziesięciu do siedmiu dni czas odbywania kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.