Od wtorku będzie można zapisywać na szczepienia dzieci od 5 do 11 lat

Od wtorku będzie można zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat. Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W czasie piątkowej konferencji prasowej przed Szpitalem Tymczasowym w Opolu szef resortu zdrowia powiedział, że 13 grudnia dotrą do Polski pierwsze dostawy szczepionek dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

"Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepień tych dzieci" - powiedział Niedzielski.

Poinformował, że w najbliższą niedzielę i w poniedziałek w systemie elektronicznym będą wystawiane zlecenia dla dzieci.

Powiedział, że zapisy będą odbywały się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej. Oczywiście będzie musiał to robić opiekun, który powinien być także obecny przy szczepieniu dziecka - tłumaczył Niedzielski.

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19. 

Będziecie szczepić swoje dzieci? Piszcie w komentarzach!

Źródło: PAP

Komentarze   

Januszb
+19 # Januszb 2021-12-10 18:22
Zdecydowanie nie!
Statystyki mówią, że wśród niepełnoletnich więcej jest samobójstw niż śmierci z powodu Covid.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
broszka
-10 # broszka 2021-12-10 21:25
Zaledwie 1,7 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 7,73 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nosacz
+29 # Nosacz 2021-12-10 18:58
Jestem za tym, żeby szczepionki były DOBROWOLNE. Każdy powinien mieć prawo decydowania w tym zakresie. Nie można zmuszać do przyjęcia preparatu, którego połowa społeczeństwa nie chce przyjąć.
Niedorzeczności ą jest twierdzić, że 100 % populacji jest podatne na covid. Koronawirusy to nie jest nowy wynalazek. Istnieją, tylko do tej pory nie mówiło się o nich na taką skalę. Poza tym na dzień dzisiejszy nie ma opracowanego nawet w 100% skutecznego testu, wykrywającego COVID 19 więc nie wiemy ile w rzeczywistości osób choruje. No i kolejna sprawa to odpowiedzialnoś ć za NOP. Kto za to zapłaci jak się coś takiemu człowiekowi stanie? Producent? Przecież zrzucił z siebie odpowiedzialnoś ć. To jest bardzo ciekawa sprawa. Wprowadzam do obrotu jakiś produkt, więc powinienem ponosić pełną odpowiedzialnoś ć za jego ewentualne wady - a tutaj myk i nikt odpowiedzialnoś ci nie chce wziąć.
W takim razie z jakiej racji rządzący tak pchają do tych szczepień? No i dlaczego kłamano, że szczepionka będzie dobrowolna, skoro już wprowadza się przymus dla niektórych grup zawodowych??? KŁAMCA NA KŁAMCY I KŁAMCĄ POGANIA. Poza tym, skoro w najbardziej wyszczepionych krajach świata, nadal wprowadza się obostrzenia - to coś tutaj się nie zgadza. Walczymy z pandemią czy z ludźmi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jaruś
-4 # jaruś 2021-12-10 21:18
Każdy rząd ma obowiązek chronić życie swoich obywateli, a każdy obywatel ma obowiązek słuchać rządu, ale także kontrolować i krytykować, gdy robi coś złego. (Thomas Hobbes)
Obywatele, którzy uważają, że ich wolność jest absolutna i nie muszą szanować praw innych, w rzeczywistości chcą powrócić do stanu naturalnego, w którym silniejszy zawsze triumfuje nad słabszym, a słabszy może też umrzeć, ponieważ nie obronił swojego prawa do życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiola
-3 # Wiola 2021-12-11 11:18
I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Wszyscy przekonani o tym, że przymus szczepień nie narusza praw i wolności nigdy nie zrozumieją drugiej strony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ewelina
+22 # Ewelina 2021-12-10 19:06
Polecam poczytać co o tym sądzą osoby powiązane z branżą medyczną polskawliczbach.blogspot.com/. ../... ciekawy harmonogram dla całego świata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ELA
-21 # ELA 2021-12-10 19:27
Już dawno nic głupszego nie czytałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ewelina
+13 # Ewelina 2021-12-10 19:32
Może rozwiń swoją wypowiedź, i powiedz co widzisz w tym głupiego? Za chwilę będziesz mieć przymus szczepień bo jak nie to nie wejdziesz do sklepu, biura, szkoły, kościoła - nigdzie. Totalna kontrola. Nie na tym polega demokracja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nosacz
+12 # Nosacz 2021-12-10 19:35
A zobacz co się dzieje np. w Australii albo chociażby w Belgii gdzie ludzie protestują przeciwko obostrzeniom, policja na ulicach - pałki, gaz, armatki wodne. W części krajów już wprowadzone stany nadzwyczajne - niezaszczepiony m nie wolno wyjść z domu. To jest ta COVIDOWA wolność do której zmierzamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nowak
+25 # Nowak 2021-12-10 19:16
Żeby było jasne - nie jestem kategorycznym przeciwnikiem szczepień. Jestem przeciwnikiem kłamstw wygłaszanych przez polityków w otoczce rzekomej troski o dobro obywateli. Narracja budowana na kłamstwach ostać się nie może. Bo jak inaczej rozumieć to co się dzieje:
- 2020 rok start pandemii: pierwszy lockdown, restauracje zamknięte tymczasowo (miało być na 2 tygodnie trzymali gastronomię ponad 260 dni) - firmy bankrutują - demontaż gospodarki.
- Przed wyborami - ludzie do URN - wirus w odwrocie, nie trzeba się bać tego wirusa jest mega dobrze.
- Po wyborach kolejny lockdown i zamknięcie gospodarki. Obostrzenia niezgodne z konstytucją, karanie opornych przedsiębiorców , kontrole, kary, mandaty, postępowania.
- Pojawia się szczepionka #cudowniewszsytkowrócidonormy
Oczywiście obietnica - szczepionka będzie dobrowolna.
-Kolejna fala, nowy wariant - szczepienia przymusowe ale tylko dla niektórych grup społecznych.
- Kolejna fala, kolejne obostrzenia, postępująca ruina gospodarki.
Tak to właśnie wygląda. Ludzie sami są sobie winni bo dali się oszukać. Szczepionka nic nie zmieni. Nadal będziecie tłamszeni zamknięciami, ograniczeniami, kontrolą. Powiedzą wam, że to dla dobra ogółu ale w rzeczywistości tutaj chodzi o kontrolę nad ludźmi. O centralne sterowanie. Dla tych którym te 30 lat względnej wolności pozwoliło zapomnieć o tym co było przedtem - spokojnie - niedługo wam się przypomni i to z nawiązką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tadek
+17 # Tadek 2021-12-10 19:29
Najgorsze jest to, że oprócz Konfederacji, nikt się tej nieuzasadnionej segregacji ludzi nie sprzeciwia. Są pojedyncze głosy ale ogólnie to większość polityków, oprócz konfederacji jest za tymi obostrzeniami, za obowiązkowymi szczepieniami, paszportami covidowymi i innymi wymysłami. A ludziom też się to podoba bo nie widzą w tym narzędzi do ograniczania wolności i praw obywatelskich oraz do coraz większej kontroli nad społeczeństwem. Obawiam się, że jak się obudzimy to będzie za późno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-21 # polak2010 2021-12-10 19:53
Dzisiaj mego kolegę podłączono pod respirator i nie wiadomo co będzie dalej :sad:
Też był antyszczepionko wcem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ta joj ta joj
+13 # Ta joj ta joj 2021-12-10 22:03
Cytuję polak2010:
Dzisiaj mego kolegę podłączono pod respirator i nie wiadomo co będzie dalej :sad:
Też był antyszczepionkowcem.

A ty masz kolegę? Jeśli tak to współczuję temu choremu takiego kolegi jak ty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+7 # polak2010* 2021-12-10 21:09
Nic dziwnego że ludzie boją się szczepić wiedząc że PiS- kupuje bez atestu maski czy respiratory, to nie wiadomo jakie też kupuje szczepionki może też od handlarza bronią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
broszka
-6 # broszka 2021-12-10 22:02
Jestem po trzeciej dawce, żyję i mam się dobrze,
Mama seniorka po trzeciej dawce i ok.
Brat, żona, koledzy z pracy też...
Natomiast zaskakujących śmierci niezaszczepiony ch (w tym jeden zagorzały antyszczepionko wiec) niestety jest kilka. W sumie olewałabym was gdyby nie to, że stanowicie ryzyko dla małych dzieci i niemowląt. Głupota to żadne usprawiedliwien ie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ta joj ta joj
+7 # Ta joj ta joj 2021-12-11 07:35
Cytuję broszka:
Jestem po trzeciej dawce, żyję i mam się dobrze,
Mama seniorka po trzeciej dawce i ok.
Brat, żona, koledzy z pracy też...
Natomiast zaskakujących śmierci niezaszczepionych (w tym jeden zagorzały antyszczepionkowiec) niestety jest kilka. W sumie olewałabym was gdyby nie to, że stanowicie ryzyko dla małych dzieci i niemowląt. Głupota to żadne usprawiedliwienie.

Po pierwsze jakie ryzyko dla dzieci i niemowląt? Przecież zaszczepieni też chorują. Uważasz, że chory zaszczepiony na covid nie zaraża? Po drugie Pfizer już teraz mówi o konieczności czwartej dawki a potem, że będzie to konieczne szczepienie co roku jak na grypę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-19 # polak2010 2021-12-11 07:48
Lepiej się nie szczepić i potem leżeć podłączonym pod respirator.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ta joj ta joj
+8 # Ta joj ta joj 2021-12-11 11:48
Cytuję polak2010:
Lepiej się nie szczepić i potem leżeć podłączonym pod respirator.

To twoje zdanie i tego się trzymaj. Każdemu pozwól decydować o sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ozdrowieniec
+11 # ozdrowieniec 2021-12-11 11:06
Przeszedłem Covida łagodnie. Nie szczepiłem się, bo kilku moich znajomych odeszło w tym roku na zator po przyjęciu 2 dawek tego cudownego specyfiku, a kilku innych zaszczepionych 2 i 3 dawkami przeszło Covida fatalnie. Umieralność na zatory wzrosła w tym roku 3 - krotnie w porównaniu z zeszłym rokiem i 4,5 - krotnie w porównaniu z wcześniejszymi latami. Ktoś powie, że to z braku dostępu do lekarza. Ale chyba nie, bo w tamtym roku, od marcowego lockdownu, był jeszcze większy brak dostępu do lekarza i zgony na zatory były jedynie 1,5 raza większe niż przed covid- epidemią. Z czym więc to powiązać? Ano można ze szczepieniami od końca grudnia 2020r. Zaraz larum się podniesie, że nie ma w tym zakresie badań i dowodów na to, że szczepionki szkodzą. A ja się pytam : gdzie są badania dowodzące tego, że szczepionki pomagają??? Dlaczego nie ma ulotek w opakowaniach z tymi preparatami? Podpisując zgodę i biorąc całą odpowiedzialnoś ć za efekt na siebie, zaszczepiony ma prawo zapoznać się z ewentualnymi nieporzadanymi odczynami poszczepiennymi . A z czym ma się zapoznać, jak nie ma ulotek ani żadnej informacji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nosacz
+8 # Nosacz 2021-12-11 11:46
Segregacja sanitarna - podział na lepszych i gorszych staje się powoli faktem. Zaczyna się jak zwykle - niby nic, niby szczepionki dobrowolne ale jednak: medycy, wojskowi niedługo urzędnicy będą mieli obowiązek szczepień. Oczywiście polityków to nie dotyczy. Polityk nie musi się szczepić obowiązkowo. Zobaczcie co się dzieje w Niemczech i w innych krajach, zobaczcie co się dzieje w Australii gdzie tworzy się miejsca izolacji dla niezaszczepiony ch - chcecie takiej rzeczywistości? ?? W której was - wolnych obywateli oznaczą jak bydło i posegregują? Chcecie żeby jakiś politykier zawodowy, który z medycyną nie ma nic wspólnego mówił wam co macie wstrzykiwać do swojego ciała? Obowiązek (czyt. przymus) szczepień to tylko pierwszy krok. Badają jak daleko mogą się posunąć w ograniczaniu praw i wolności obywatelskich. iswinoujscie.pl/artykuly/73365 Polecam poczytać jak to już działa w innych krajach. I co najgorsze - opozycja nie będzie lepsza. Założą wam na szyję takie chomąto, że czasy komuny przy tym to nic. I to wszystko w imię dobra wspólnego oczywiście - w imię wyższych wartości.
Łamać prawa 50% społeczeństwa bo drugie 50 uważa, że to dla ich dobra.
Moim zdaniem, jeśli przy kolejnych wyborach nie pojawi się jakiś przełom i ludzie nadal zagłosują na tych samych zawodowych polityków, jak to robią od 30 lat - to będzie nasz koniec. Koniec naszej wolności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tadek
+7 # Tadek 2021-12-11 13:15
Proponuję zapoznać się ze stanowiskiem dr Basiukiewicza. ZACZNIJMY W KOŃCU MYŚLEĆ SAMODZIELNIE - TO CO POKAZUJĄ NAM W TV NIJAK MA SIĘ DO RZECZYWISTOŚCI.https://nczas.com/2021/12/11/szokujace-dr-basiukiewicz-ujawnil-prawde-o-koronapozytywnych-testach-wiadomo-ze-tylko-wirus-ma-znaczenie/
Od samego początku jest problem z tymi testami. Źle pobrany wymaz daje wynik dodatni, jakiekolwiek problemy na etapie pobrania próbki dają zaraz niemiarodajny wynik. I teraz pytanie - ILE OSÓB W RZECZYWISTOŚCI JEST CHORYCH? Statystyki buduje się na testach, które mogą dawać nieprawdziwy wynik.
OD TEGO TRZEBA ZACZĄĆ POLITYKIERSKIE MATOŁY RÓŻNEGO SZCZEBLA! A nie potem podajecie statystyki po 20 tys zachorowań dziennie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bogi
+5 # Bogi 2021-12-11 13:18
Pamiętacie jak jakiś polityk (chyba z Niemiec) przeprowadził test na COVID z użyciem coli i wyszedł wynik dodatni? XDD Parodia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
laborant
+3 # laborant 2021-12-12 09:46
Problem z testami był, jest i będzie. Zależy z jakiej są firmy. Nawet dobrze wykonany, z niektórych pokaże wynik dodatni w przypadku stwierdzenia każdego z tych wirusów - afty, opryszczki, przeziębienia, grypy, covida czy nawet wirusowego zapalenia wątroby i tzw. żółtaczki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
widzący
-3 # widzący 2021-12-13 11:48
Koniec i bomba, kto się szczepił ten trąba.
Dużo zdrowia. Będzie wam potrzebne...
Wesołych Świąt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.