Pracownicy lubaczowskiego sanepidu odznaczeni za walkę z epidemią COVID-19

fot. PUW Rzeszówfot. PUW Rzeszów

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Lubaczowa zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi za zasługi na rzecz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz zaangażowanie w walkę z epidemią COVID-19.

27 czerwca 2022 roku pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa podkarpackiego zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi za zasługi w działalności na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego oraz zaangażowanie w walkę z epidemią COVID-19.

Zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości powitał podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor, który podsumował dotychczasowe działania inspekcji.

Krzyżami Zasługi wyróżniono 26 osób – pracowników powiatowych inspekcji m. in. w Mielcu, Przeworsku, Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, w Łańcucie, Jaśle, Ropczycach, Brzozowie, Nisku, Jarosławiu, Leżajsku, Dębicy, Lubaczowie oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Aktu dekoracji – w imieniu Prezydenta RP – dokonali główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Minister Krzysztof Saczka mówił m.in. o roli i działaniach inspekcji sanitarnej w czasie walki z epidemią. Dziękując pracownikom za ogromne zaangażowanie podkreślił, że był to czas wielkich wyzwań nie tylko dla służb sanitarnych, ale również dla obszaru ochrony zdrowia, służb mundurowych i innych instytucji. Zaznaczył, że dobra współpraca i wzajemne wsparcie pozwoliły prowadzić sprawne działania w walce z pandemią.

Wyrazy uznania skierowała do służb sanitarnych wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Dziękuję za ogrom pracy i trud włożony w działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu. Jestem Państwu bardzo wdzięczna. Odznaczenia państwowe są skromnym, ale jednoznacznym wyrazem podziękowania za pełne zaangażowanie i wszelkie działania podejmowane w obliczu zmieniającej się sytuacji epidemicznej – powiedziała wojewoda.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Komentarze   

Stryj
+1 # Stryj 2022-07-01 05:33
Cyrk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pitt
0 # Pitt 2022-07-01 09:50
Jak wyżej.
Cyrk i komedia... za walkę z ludźmi chyba te nagrody.
Epidemiolodzy, lekarze i SANEPID chciałyby, żeby cyrk covidowy trwał wiecznie.
Fajne takie nagrody i dodatki...
Jak będzie trzeba, to zrobią w jeden dzień 200 tys. testów i 40 tys chorych jak znalazł.
A minister aż ma mokro jak mówi o powrocie pandemii na jesień. Bo się uaktywnił ostatnio...
Tylko czy ludzi interesuje jeszcze bezobjawowa choroba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
0 # Krzysztof Kaiser 2022-07-01 22:36
Covid cały czas jest tylko jak się zrobi mało testów to niskie wyniki są. Francja czy Japonia mają już kolejne fale zakażeń i powrót masek. Ciekawe czy kiedyś zwrócą uwagę na tych co mieli bezpośredni kontakt z ludźmi co mieli to ,,dziadostwo" w szpitalach a nie tylko decydowali o strategii walki z koroną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.