Wizyta kardynała Müllera i pielgrzymka samorządowców do Lubaczowa [NASZA FOTORELACJA]

We wtorek (07.05) już po raz piętnasty samorządowcy z województwa podkarpackiego i lubelskiego przybyli do Lubaczowa na doroczną pielgrzymkę Samorządów Terytorialnych połączoną z uroczystościami Odpustowymi ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej.

W tym roku uroczystości rozpoczęły się o godz. 14:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, gdzie odbyło się spotkanie z niemieckim duchownym, doktorem nauk teologicznych -  Kardynałem Gerhardem Ludwigem Millerem. W wydarzeniu tym udział wzięli m.in Poseł Teresa Pamuła, biskup Marian Buczek, proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Bpa Andrzej Stopyra, burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Michał Jabłoński, radni Rady Miejskiej w Lubaczowie oraz Rady Gminy Lubaczów, w także księża z powiatu oraz uczniowie. 

Następnie w lubaczowskiej konkatedrze została odprawiona msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Kardynała Millera. We wspólnej modlitwie uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta zamojski Stanisław Grześko, a także starosta lubaczowski Barbara Broź oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu lubaczowskiego.

W trakcie uroczystości marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl odczytał akt zawierzenia "małych ojczyzn" Matce Bożej Łaskawej. 

- Oddajemy Ci pokłon, prosząc jednocześnie o Twoją matyczną opiekę, której potrzebujemy, aby dobrze i odpowiedzialnie kierować naszymi Małymi Ojczyznami. Czas jest szczególny, gdyż właśnie rozpoczynamy kolejną samorządową kadencję, która - tak jak i poprzednie - będzie obfitowała w dobre chwile, ale przede wszystkim w wyzwaniu, problemy oraz liczne obowiązki. Dlatego chcemy, abyś towarzyszyła nam, matko Nasza, w tej drodze, dając wskazówkę, siłę, a nade wszystkim mądrość i umiejętność dobrego kierowania naszymi wspólnotami oraz podejmowania trafnych decyzji i dalekowzrocznych działań. - odczytał Władysław Ortyl

Na koniec samorządowcy złożyli kwiaty na grobie ks. Kard. Władysława Rubina, bp Jana Nowickiego i bp Marian Rechowicza.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.