Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie wiedzą jak się bronić

W dniach od 8 do 10 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie zostały zorganizowane się profesjonalne zajęcia, które miały na celu zapoznanie uczniów z podstawami samoobrony oraz naukę reagowania w sytuacjach niebezpiecznych.

Instruktor samoobrony oraz trener boksu i kickboxingu Tobiasz Kubiszyn poprowadził szereg spotkań podczas których omówił różne zagrożenia, które mogą wystąpić zarówno na terenie szkoły, jak i w życiu codziennym.

Głównym celem szkolenia było omówienie z dziećmi i młodzieżą tematu zagrożeń oraz przekazanie im podstawowych informacji na temat zachowań i reagowania w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa. Uczniowie poznawali techniki samoobrony oraz sposoby radzenia sobie ze stresem towarzyszącym podczas niebezpiecznych sytuacji.

Zajęciami zostały objęte wszystkie dzieci od klasy 1 do klasy 8, co miało na celu zapewnienie, że każdy uczeń będzie miał szansę zdobyć podstawowe umiejętności samoobrony. Instruktor Tobiasz Kubiszyn nie poprzestał na teorii. Wszyscy mieli możliwość wypróbowania i zademonstrowania nowo nabytych umiejętności z jego pomocą i pod kontrolą.

Szkolenie było wspólną inicjatywą dyrekcji szkoły i Rady Rodziców SP2.

-Takie szkolenia są niezwykle ważne,  dają konkretną wiedzę i wskazówki dotyczące zachowań w sytuacjach zagrożenia. Pokazane chwyty obronne, które skupiają się na obronie, a nie na ataku, mogą okazać się kluczowe w przypadku zagrożenia - podkreśla dyrektor szkoły podstawowej nr 2 Tomasz Ratowski.

Całe przedsięwzięcie było nie tylko edukacyjne, ale także motywacyjne. Uczniowie zdobyli nowe umiejętności, zwiększyli swoje poczucie pewności siebie i nauczyli się, jak skutecznie chronić siebie i innych w przypadku niebezpieczeństwa.

Komentarze   

Mieszkaniec 23 llr
-1 # Mieszkaniec 23 llr 2024-05-14 15:11
Bardzo słusznie. Ciekawe rozwiązanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lulek
-1 # Lulek 2024-05-14 18:07
Fajna, przydatna inicjatywa .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.