Zobacz, czym charakteryzują się naczynia dewara

Przechowywanie niektórych substancji wymaga odpowiednich warunków i naczyń. Dotyczy to między innymi ciekłego azotu, który jest powszechnie wykorzystywany m.in. w przemyśle czy medycynie. Do jego transportu i przechowywania służą dewary. Co to takiego i co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy!

Czym są naczynia dewara?

Zastanawiasz się, czym tak dokładnie są dewary? Otóż to specjalne naczynia, które służą do transportu i przechowywania skroplonych gazów, zazwyczaj azotu. Warto wiedzieć, że gaz ten znajduje się w dewarach pod ciśnieniem atmosferycznym. Istotne jest również to, że naczynia dewara dzielą się na dwie główne kategorie: biologiczne oraz transportowe. W ofercie sklepu internetowego https://cryogen.pl/ znajdziesz wysokiej jakości dewary z jednej i drugiej kategorii. Mają one różne pojemności, więc na pewno wybierzesz odpowiednie produkty dla siebie.

Rodzaje naczyń dewara

Naczynia transportowe

Jeśli chcesz bezpiecznie przewozić i magazynować ciekły azot, wyposaż się w specjalne naczynia transportowe. Wykorzystują je m.in. obiekty gastronomiczne, laboratoria, gabinety dermatologiczne i nie tylko.

Dewary transportowe wyróżniają się wysokim stopniem izolacyjności, wytrzymałą obudową i niskim współczynnikiem wyparowywania. Dzięki nim transportowana substancja długo pozostanie w nienaruszonym stanie. Poza tym naczyń tych nie dotknie korozja. Na uwagę zasługuje także wysoka szczelność. Musisz jednak wiedzieć, że w przeciwieństwie do pojemników biologicznych nie mają one

Naczynia biologiczne

Ciekły azot często wykorzystywany jest w laboratoriach badawczych. Jego zadaniem jest m.in. pomoc w przechowywaniu zamrożonego materiału biologicznego. W tym celu potrzebujesz jednak biologicznych naczyń dewara. Dzięki nim możesz długoterminowo składować ogromną ilość zamrożonych probówek. Pojemniki biologiczne są wyposażone w specjalny kanister, inaczej wewnętrzny zasobnik na próbki. Najczęściej wykonuje się go ze srebrzonego szkła borokrzemianowego. Decydując się na takie pojemniki, uzyskasz komfortowy dostęp do materiału biologicznego i możliwość bezproblemowego wyjmowania próbek. Warto także wiedzieć, że wiele naczyń biologicznych jest wyposażonych w systemy kontroli i bezpieczeństwa.

Jak widać, naczynia dewara są bardzo przydatne w wielu branżach. W związku z tym warto wiedzieć, czym różnią się naczynia na ciekły azot transportowe od biologicznych i kiedy należy zdecydować się na poszczególne z nich. Dzięki nim przechowywanie i transport ciekłego azotu może być naprawdę prosty.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.