Szlakiem gen. Kustronia. Weź udział w grze terenowo-rowerowej

10 września odbędzie się gra terenowo-rowerowa szlakiem walk 21. Dywizji Piechoty Górskiej pod dowództwem Generała Józefa Kustronia we wrześniu 1939 roku. Ruszyły zapisy.

Celem gry będzie upowszechnianie wiedzy na temat gen. Kustronia i walk 21. Dywizji Piechoty Górskiej we wrześniu 1939 r. Wszyscy uczestnicy wspólnie przejadą trasę ok. 53 km, zatrzymując się na wyznaczonych przystankach. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają kartę z pytaniami. Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać na podstawie wiadomości dostępnych w punktach kontrolnych (podczas prelekcji) oraz z tablic informacyjnych. Na zakończenie wśród uczestników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Zbiórka uczestników – Stadion w Starym Dzikowie – rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie – ok godz. 17.00

Plan trasy:
– Początek (Stadion w Starym Dzikowie) Powitanie uczestników rajdu, omówienie celów i założeń rajdu, informacja o trasie rajdu, przypomnienie zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się rowerami na drogach publicznych. Przejście pod mural upamiętniający generała Józefa Kustronia i żołnierzy 21. DPG – start gry.
– Przystanek 1: Lebiedzie, miejsce sztabu generała Kustronia, granica niemiecko-sowiecka z 1939 r.
– Przystanek 2: Rynek w Oleszycach
– Przystanek 3: Uroczysko „Horaj”
– Przystanek 4: Ułazów, plac przy kościele
– Przystanek 5: Koziejówka, miejsce śmierci generała
– Meta (stadion w Starym Dzikowie) podziękowanie uczestnikom rajdu, poczęstunek, losowanie nagród

Zapisy przyjmowane są do 8 września za pośrednictwem strony dostartu.pl (kliknij, aby przejść). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gra organizowana jest przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie w ramach projektu pod nazwą: „Generał Józef Kustroń bohater września 1939 roku.” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Współorganizatorzy: Gmina Stary Dzików, Miasto i Gmina Oleszyce, Stowarzyszenie „Czas na pomoc”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta lubaczowski Zenon Swatek.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.