Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Lubaczów. Nie będzie podwyżki za odbiór śmieci

Pomimo inflacji w całym kraju, włodarzom Gminy Lubaczów udało uniknąć się podwyżki opłat za odbiór śmieci dla mieszkańców. Ceny pozostaną takie same jak w kończącym się roku.

Gmina Lubaczów rozstrzygnęła właśnie przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lubaczów. Łącznie do gminy wpłynęły trzy oferty:

  1. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu na kwotę 1 662 962,30 zł
  2. EKOLINE Usługi Komunalne Sp. z o.o. z miejscowości Niziny na kwotę 1 686 359,40 zł
  3. H.U.P. MASTER Stanisław Cygan z Krowicy Samej na kwotę 1 701 319,00 zł

Jak widać wyżej, najkorzystniejszą propozycję złożyło przedsiębiorstwo z Jarosławia. Oferta ta spełniała również wszystkie wymagania pod kątem formalnym. Zatem w 2024 roku to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu będzie odbierać śmieci od mieszkańców gminy Lubaczów w 2024 roku.

Najważniejszy jest jednak fakt, że w przyszłym roku nie zmienią się stawki za odbiór śmieci, czyli opłata za odpady komunalne zbierane w sposób selektywny, w przypadku braku kompostownika będzie wynosić 28 zł, a posiadając kompostownik zapłacimy 23 zł od osoby.

Do końca grudnia powinniśmy poznać harmonogram odbioru odpadów.

Komentarze   

Data
+6 # Data 2023-12-10 21:58
No cud Bożonarodzeniow y,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia