W Lisich Jamach otwarto "Ekopracownię - zielone serce szkoły" [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Jedna z pracowni w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. To pierwsze takie miejsce w powiecie lubaczowskim.

„EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” to pierwsza w powiecie pracownia, która przyczyni się do rozwijania w młodym pokoleniu odpowiedzialności za środowisko oraz wiedzy o możliwości pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Przygotowany projekt pozwolił wyposażyć salę lekcyjną w nowoczesne pomoce dydaktyczne ściśle związane z odnawialnymi źródłami energii. Sala lekcyjna została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt, monitor interaktywny, laptopy i inne niezbędne urządzenia. Zakupiono meble – stanowiska pracy uczniów oraz nauczyciela, a także szafy do przechowywania pomocy dydaktycznych. Odnowiono i pomalowano ściany, a na jednej z nich przyklejono piękną, ekologiczną tapetę.

W dniu 6 grudnia 2023 roku odbyło się oficjalne jej otwarcie. W tym ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniu wzięli udział Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba oraz Kierownik Biura Zarządu Alicja Dubas, Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, Kierownicy Urzędu Gminy Lubaczów oraz dyrektorzy szkół.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 81 964,00 zł, a wkład własny Gminy wyniósł 8 197,00 zł. Natomiast 73 767 zł udało się pozyskać w konkursie pn.: „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Komentarze   

Portfelik
+3 # Portfelik 2023-12-10 17:10
W Lisich Jamach mieszka negatywny bohater z lepkimi rączkami. Pozdrawiam Artur
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia