Stowarzyszenie Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej świętowało 20-lecie istnienia

fot. Powiat Lubaczowskifot. Powiat Lubaczowski

W środę jubileusz 20-lecia świętowało Stowarzyszenie  Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej. To organizacja, która od lat działa na rzecz upowszechniania i podtrzymywania wartości kultury ludowej i rękodzieła artystycznego Powiatu Lubaczowskiego i całego regionu.

Stowarzyszenie Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, pierwotnie znane jako Stowarzyszenie Twórców Ludowych Ziemi Lubaczowskiej, zostało założone 10 września 2003 roku. Jego pierwszym prezesem był malarz Jerzy Plucha (2003–2005), a po nim funkcję tę pełniła Teresa Strut (2005–2014). Od 2014 roku stowarzyszeniem kieruje Monika Szwed. Główny nacisk w działalności stowarzyszenia kładzie się na pracę społeczną członków oraz wolontariuszy.

Od samego początku istnienia, członkowie stowarzyszenia skupiają się na promowaniu i zachowaniu wartości kultury ludowej oraz rękodzieła artystycznego w regionie Lubaczowa. Twórcy aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach nie tylko na terenie naszego powiatu, ale również w całym województwie podkarpackim, biorąc udział w różnego rodzaju jarmarkach, kiermaszach, zwłaszcza tych związanych ze świętami. Ich prace często są prezentowane na wystawach, a Galeria Sztuki mieszcząca się w Lubaczowie przy ul. Rynek 25 stanowi miejsce, gdzie można podziwiać ich twórczość.

W Galerii można znaleźć różnorodne formy sztuki i rękodzieła, w tym malarstwo, rysunek, grafikę, ikony, płaskorzeźby, rzeźby, serwety robione na drutach i szydełku, wikliniarstwo, haft, makramę, bibułkarstwo, kompozycje kwiatowe, malowane szkło, wyroby z wosku, masy solnej, scrapbooking, kubki pamiątkowe i magnesy. Dzięki temu Galeria stanowi miejsce spotkań z różnorodnymi formami sztuki i rękodzieła, zarówno tradycyjnymi, jak i współczesnymi.

Zdjęcia: Powiat Lubaczowski

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

No result...

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.