„Z pasji do malowania” - wernisaż wystawy Anety Mazepy w PBP w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. PBP w Lubaczowiefot. PBP w Lubaczowie

„Z pasji do malowania” – pod takim hasłem, we wtorek (22.08) w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa olejnego Anety Mazepy. Było to kolejne spotkanie mające na celu promocję artystów z obszaru powiatu lubaczowskiego, wspieranie ich w działalności artystycznej, ukazywanie potencjału twórczego osób związanych z naszym regionem oraz przybliżanie sztuki mieszkańcom.

Aneta Mazepa mieszka i pracuje w Łukawcu. Maluje już ponad 15 lat i jest samoukiem w tej dziedzinie. Wylewa swoje przeżycia na płótno spełniając swoje marzenia. Artystka należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Lubaczowskiej i razem z twórcami zrzeszonymi w stowarzyszeniu prezentuje swoje prace na terenie powiatu i województwa. Malarstwo jest jej pasją i radością, odskocznią od trudów codzienności. Praca twórcza dostarcza jej pozytywnych emocji, daje zapomnienie i pocieszenie w trudnych momentach życia. Jak sama przyznaje: nie wyobraża sobie, że mogłaby nie malować. To jej hobby, nałóg, sposób na spędzanie wolnego czasu, bez wątpienia też pewnego rodzaju forma autoterapii, metoda na zachowanie wewnętrznego spokoju, rodzaj ucieczki od szarej rzeczywistości.

Artystka jest przede wszystkim pejzażystką, jednak lubi wyzwania i mierzy się z różną tematyką - tworzy również obrazy m.in. o tematyce kwiatowej, zwierzęcej czy fantastycznej. Jej dzieła znajdują się w rękach prywatnych w całej Polsce i poza granicami kraju. Maluje też dla kilku galerii sztuki. Artystka chętnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z młodymi ludźmi prowadząc warsztaty malarskie. Stara się przekazać im swój entuzjazm i pokazać radość, jaką daje tworzenie.

Podczas wtorkowego wernisażu malarka podzieliła się „swoim światem” z przyjaciółmi i miłośnikami jej twórczości, którzy wnikliwie oglądali zaprezentowane obrazy. Wyrażali swoje opinie i dzielili się wrażeniami, zadawali pytania i osobiście rozmawiali z nią o swoich odczuciach. Ona też chętnie opowiadała o swojej przygodzie z malarstwem, o jej początkach, o inspiracjach, o historii powstania eksponowanych obrazów, a także ujawniała sekrety swojego malarskiego warsztatu. Wystawa przedstawia prace z różnych etapów twórczości, przepełnione całą paletą barw, choć sama artystka określa siebie jako „niebieska malarka”. 

Wernisaż wystawy otworzył ekspozycję prac, którą można oglądać do 1 września w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki Publicznej (Budynek ZS im. J. Kustronia w Lubaczowie).

Zdjęcia: PBP w Lubaczowie

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.