Magazyn Ekspresu Reporterów: Bójka i strzały z broni. Co się działo podczas policyjnej interwencji?

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W programie Magazyn Ekspresu Reporterów pojawił się reportaż dotyczący 52-letniego mieszkańca gminy Horyniec-Zdrój, który twierdzi, że policjant przyłożył mu pistolet do głowy. Z kolei wersja funkcjonariusza policji jest zupełnie inna.

Do tej interwencji doszło w październiku 2019 roku. Policjant w czasie wolnym zatrzymał wówczas 50-letniego mężczyznę, który miał kierować motocyklem mając zakaz prowadzenia pojazdów. Już tutaj pojawiają się rozbieżności, bowiem pan Krzysztof twierdzi, że nie jechał na jednośladzie, tylko go prowadził.

Później według mężczyzny, policjant pistoletem uderzył go w głowę i zaciągnął do samochodu. Następnie funkcjonariusz miał przyłożyć mężczyźnie broń do głowy. Miało dojść do bójki, podczas której padł strzał.

Z kolei policja twierdzi, że w momencie gdy policjant odwrócił się usłyszał strzał z broni. Funkcjonariusz miał wyciągnąć swoją broń służbową i oddać strzał ostrzegawczy w powietrze. W tym czasie 52-latek miał wsiąść do samochodu i się w nim zamknąć. Policjant chcąc dostać się do samochodu wybił szybę i stracił pistolet. Mundurowi twierdzą że mężczyzna próbował zabrać broń.

Mężczyzna uciekł do domu. Został zatrzymany kilka godzin później i usłyszał zarzut m.in. napaści na policjanta. Nie zgadza się z zarzutami i twierdzi, że to on został napadnięty.

Sprawą zajęli się dziennikarze programu Magazyn Ekspresu Reporterów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć reportaż.

RAM, zlubaczowa.pl, Magazyn Ekspresu Reporterów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Kamil
+44 # Kamil 2022-02-02 16:48
Uwierzyć w ten reportaż może chyba tylko ta osoba, która nie zna Krzysztofa Z.
Tutejszy
+40 # Tutejszy 2022-02-02 16:54
O tym chłopie legendy krążą i to nie te miłe i dobre a on jeszcze ofiarę z siebie robi :o
HORYNIECKI
+38 # HORYNIECKI 2022-02-02 17:00
Jakoś do nikogo innego w Lubaczowie nie strzelają. I ile razy nie miałem do czynienia z Policjantami z Horyńca to zawsze pełna kultura, grzecznie bez żadnych zarzutów. Widocznie był powód takiego zachowania policjanta.
Swoja
-12 # Swoja 2022-02-02 17:24
Najpierw obejrzyjcie a potem komentujcie. I najciekawsze jest to że nawet rzecznik i prokurator sami przyznali że wzięte pod uwagę zostały tylko rzeczy dla nich wygodne. Chyba się szykuje trzęsienie na stolkach
Asia z Podlasia
+22 # Asia z Podlasia 2022-02-02 18:32
Co by Policjanci nie zrobili jest źle. Zajmują się bandytą źle jak nic z nim nie będą robić a on coś odwali też będą źli. Ludzie opamiętajcie się! Brawa dla Pana Damiana za 9dwagę!
Swoja
-20 # Swoja 2022-02-02 18:46
Odwagę? chyba żona przeczytała komentarze... Młody chłopz bronią kontra emeryt prawie faktycznie potrzebna tu odwaga.
Bronek 007
+2 # Bronek 007 2022-02-02 21:02
Od kiedy policjant po służbie może mieć przy sobie broń?
Karol
+16 # Karol 2022-02-03 01:21
Cytuję Bronek 007:
Od kiedy policjant po służbie może mieć przy sobie broń?

Od wtedy kiedy przechodzi do służby stałej No chyba ze zachodza inne przesłanki
Ot co
+4 # Ot co 2022-02-03 07:49
Cytuję Bronek 007:
Od kiedy policjant po służbie może mieć przy sobie broń?

Dobre pytanie.
AntyPiS
-4 # AntyPiS 2022-02-02 21:55
Ja się tak zastanawiam bo dla mnie ta sytuacja jest niejednoznaczna i chyba nie wezmę żadną ze stron, ale gdzie się podział bohaterski polak2010, który bronił służb mundurowych całym sobą. Dlaczego zamilkłeś skoro taki z Ciebie bohater zawsze jest i pierwszy co do obrony służb mundurowych ;-)
bolek
-2 # bolek 2022-02-04 08:00
Musisz prowokować młotku, co nie? Niech ten polak2010 cokolwiek napisze, to będziesz miał używanie! Tak zwykła złośliwa menda z ciebie, a kreujesz się na eksperta w każdej sprawie i autorytet bez skazy.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2022-02-04 16:27
Cytuję bolek:
Musisz prowokować młotku, co nie? Niech ten polak2010 cokolwiek napisze, to będziesz miał używanie! Tak zwykła złośliwa menda z ciebie, a kreujesz się na eksperta w każdej sprawie i autorytet bez skazy.


Tak prowokuje go do pokazania jego zdania w tej sprawie kiedy on uważa służby mundurowe za jakąś wielkich bogów zamiast za ludzi, którzy wykonują swoją pracę i zapewniają nam bezpieczeństwo. polak2010 był wielce za policją to jak jest na tyle odważny to niech się odezwie a nie chowa się po kątach bo sprawa jest niejednoznaczna . Może po prostu przekracza to jego możliwości intelektualne. Ja napisałem chociaż, ze raczej nie stanę po żadnej ze stron bo wiele rzeczy nie wiadomo. A co na to polak2010, który był taki pro-służby mundurowe. Jak widzę bolek też masz problem z wyłapaniem pewnych rzeczy jak Twój kolega polak2010. Ja go prowokuję do dyskusji i do jego zdania a nie kreuję siebie na alfę i omegę, która nie dopuszcza innego zdania. bolek nie wymyślaj jakichś kłam, że kreuję się na eksperta i masz mnie słuchać. Dla mnie to co ja piszę to moje zdanie a ktoś może się ktoś zgadzać lub nie. To jest właśnie wolny wybór. Cieszmy się póki go jeszcze mamy.
demos
+3 # demos 2022-02-07 20:53
bolek....młocie !!
ZnamDamiana
+16 # ZnamDamiana 2022-02-03 00:22
Znam Pana Damiana osobiście. To dobry, wrażliwy na krzywdę innych ludzi człowiek. Wiem, że nie dopuścił by się czegoś takiego... przyczepił się jakiś "normalny" inaczej Pan... I nie daje za wygraną... Trzymaj się Damian! Wszystko będzie dobrze! Musi być! :) Wierzę w Twoją niewinność. :)
www
+10 # www 2022-02-03 07:54
Prokuratura lubaczowska TOP!!! Wypowiedzi Prokurator TOP!!! Oni tylko rowerzystów łapią. Ale partyjnych już nie
www
+6 # www 2022-02-03 07:55
Prokuratura lubaczowska TOP!!! Wypowiedzi Prokurator TOP!!! Oni tylko rowerzystów łapią. Ale partyjnych już nie
majk
+17 # majk 2022-02-03 08:27
Czy kogoś z Was kiedykolwiek zatrzymywał policjant po służbie? Czy kiedykolwiek policjant sięgał przy Was po broń?
Więc dlaczego akurat tego gościa chciał zatrzymać? Wydaje się, że jednak są jakieś powody.
Jak bida to telefony do Policji ale jak Policja poturbuje jakieś bydło to już wtedy źle.
A jak to bydło Was poturbuje wtedy znów do Policji.

Weźta się zastanówta.
majk
+7 # majk 2022-02-03 08:27
Czy kogoś z Was kiedykolwiek zatrzymywał policjant po służbie? Czy kiedykolwiek policjant sięgał przy Was po broń?
Więc dlaczego akurat tego gościa chciał zatrzymać? Wydaje się, że jednak są jakieś powody.
Jak bida to telefony do Policji ale jak Policja poturbuje jakieś bydło to już wtedy źle.
A jak to bydło Was poturbuje wtedy znów do Policji.

Weźta się zastanówta.
renata
+23 # renata 2022-02-03 08:52
ehe
czego, żaden sąsiad się nie wypowiadał?

nikt nie chce stanac w obronie tego "poszkodowanego"
nikt go nie zna w okolicy?
co on z marsa?
lucka
+12 # lucka 2022-02-03 09:24
właśnie
chyba ma złych sasiadów, pewnie też mu na złość robio razem z cało policjo

omg
agent
+2 # agent 2022-02-03 21:51
Boja sie zemsty uzbrojonych wyjetych spod prawa zomowcow.
kastanello
+13 # kastanello 2022-02-03 09:40
taaaa
przyjechały redaktory ze stolycy i w pińć minut wyjaśniły nam kto tu je zły a kto dobry
Swoja
+3 # Swoja 2022-02-03 13:59
A może sąsiedzi obawiają się nazwijmy to wzmożonej kontroli policji? Powiedzmy że kolega jechał pewnym autem zatrzymali go policjanci na horyncu oczywiście alkomat a kolega na to że on poprosi o nowy ustnik który sam założy bo nie wie co Pan funkcjonariusz robił wcześniej tymi dłońmi. Niestety nie mieli musieli pojechać na komendę po nowy. Efekt końcowy był taki że auto którym się wtedy poruszał było zatrzymywane praktycznie codziennie.
agent
-6 # agent 2022-02-03 21:50
Wersja zomowcow razaco sfabrykowana. Zomo obecnie bezkarnie i masowo lamie prawo, zostali rozzuchwaleni przez pis. Fabrykowanie dowodow, wymuszanie zeznan, zamiatanie przestepstw pod dywan, kolesiostwo, korupcja, brak zdrowego rozsadku, masowe lamanie prawa, brak edukacji i wyszkolenia, klamstwa, zbieranie danin itp, to sa standardy zomo. Policje kiedys wywalczymy, taka ktora bedzie nas chronic i bedzie praworzadna i godna nasladowania. Za pisu mundur to wstyd i hanba. Czesto nalozenie munduru konczy sie utrata rozumu.
Maciej
-6 # Maciej 2022-02-03 22:49
J
kola
+7 # kola 2022-02-04 02:08
Wieści z sąsiedniej komendy powiatowej (żadne tam per analogiam!) Smutne to i żenujące. Zamiast uzupełniać zimowy płyn do spryskiwaczy użyto wody święconej . Może stąd te skróty na murach HWDP - (C)Hrystus Daje Wam Pokój.
auto.dziennik.pl/.../...
Ot co
-1 # Ot co 2022-02-05 09:28
Cytuję kola:
Wieści z sąsiedniej komendy powiatowej (żadne tam per analogiam!) Smutne to i żenujące. Zamiast uzupełniać zimowy płyn do spryskiwaczy użyto wody święconej . Może stąd te skróty na murach HWDP - (C)Hrystus Daje Wam Pokój.
auto.dziennik.pl/.../...

Zostaw Boga w spokoju.
Date
+3 # Date 2022-02-06 21:01
...jak ogladam program Panstwo w Panstwie w tv Polsat z reportazami o naszej dobroczyniacej w okolo policji to mam wielkie obawy przed jaka kolwiek prawda uknuta w murach komend w calym kraju. W tej organizacji łapa łape myje
Pawel
+2 # Pawel 2022-02-07 11:35
Tutaj chyba sami policjanci w obronie kolegi się wypowiadają! A nie pamiętacie starych SB milicjantów pijących wódkę na komendzie? A zapomnieliście o postrzelonym policjancie z broni kolegi na komendzie?
A czemu nikt nie mówi o dyscyplinarkach policjantów? Ludzie Ja też przyznam policja z Lubaczowa to elita. Najlepsi z najlepszych! Hahaha
...
+2 # ... 2022-02-07 19:11
Odrazu widać że na forum zrobili jakieś wybielanie policji, śmieszne to i żenujące, tak samo jak ich działania. Przedszkolak by to zobaczył, nie wstyd Wam? Wielka policja lubaczowska, razem z sądami to hańba dla tego zawodu...

UWAGA!