Mateusz Kubiszyn wygrał kolejną walkę w High League

Pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn pokonał Dawida Załęckiego w jednej z głównych walk gali HIGH League 6, która odbyła się 18 marca w katowickim Spodku.

Pojedynek Mateusza Kubiszyna z Dawidem Załeckim był jednym z najbardziej wyczekiwanych podczas 6 gali High League. Wszystko za sprawą historii jaką niesie ze sobą to zestawienie. Dawid Załęcki miał okazję zrewanżować się Mateuszowi Kubiszynowi za porażkę... syna Denisa - na temat tej walki pisaliśmy tutaj. Jak czytamy na sportowefakty.wp.pl, właśnie ze względu na tę walkę Dawid Załęcki przez długi czas zarzekał się, że nie będzie walczył z "Don Diego". Ostatecznie jednak organizatorom High League udało się przekonać starszego z rodu Załęckich do tego, aby podjął się tego wyzwania na marcowej gali.

Tak walkę opisuje portal mma.pl:

Załęcki zaczął elektrycznie. Kubiszyn natomiast rozpoczął od wysokiego kopnięcia, potem middle kicka, a następnie posyłał Załęckiego na deski. Najpierw dwukrotnie Crazy padł, ale nie był liczony, a potem Don Diego dwukrotnie już nie pozostawił złudzeń i posyłał Dawida Załęckiego na matę po ciosach.

Crazy do końca rundy nie mógł już sobie pozwolić na liczenie. Zamiast tego, szedł w otwartą wymianę i jedna z nich była niezwykle efektowna, a co najciekawsze, obaj po otrzymaniu serii ciosów, nadal stali na nogach. Runda otwarcia nie przyniosła rezultatu.

W drugiej odsłonie Dawid Załęcki walczył już pewniej. Crazy prowokował rywala i wyczekiwał jego ruchów, po czym kopał frontem lub szukał twarzy po ciosach. Załęcki wyraźnie lepiej się czuł. Don Diego natomiast wyglądał jakby tracił siły. Dopiero pod koniec rundy zdołał ponownie naruszyć Załęckiego, ale jego szarża nie posłała rywala na deski.

W trzeciej rundzie Don Diego zaznaczał swoją przewagę. Ruszył na Crazy’ego zdecydowanie i przez całą rundę starał się kontrolować wydarzenia w klatce.

Ostatecznie walka dotrwała do końcowego gongu i o wygranym zdecydowali sędziowie. Ci jednogłośnie wskazali Mateusza Kubiszyna jako zwycięzcę starcia.

Były mistrz świata w kickboxingu oraz najlepszy polski pięściarz walk na gołe pięści po walce wyzwał do walki Denisa Labrygę.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.