Medale – wyjątkowe wyróżnienia na różne okoliczności

Chcąc wyróżnić czyjąś pracę, zasługi dla danej społeczności, albo szczególne osiągnięcia, można przygotować dyplomy, podziękowania i nagrody rzeczowe. Elementem, który pozwala z jednej strony docenić daną osobę, ale i zapewnić jej cenną, estetyczną pamiątkę, niosącą za sobą ładunek emocjonalny, może być medal wykonany na zamówienie. Dlaczego zasługuje on na miano wyjątkowego wyróżnienia?

Medale nie tylko dla żołnierzy i sportowców

Z jednej strony medale – złoty, srebrny i brązowy, są zwyczajowo kojarzone ze zmaganiami sportowymi na arenie lokalnej, krajowej czy międzynarodowej, a z drugiej krążki wręczane są od wielu dziesięcioleci żołnierzom, bohaterom wojennym i innym, zasłużonym dla kraju. 

Sportowcy często przez wiele miesięcy, od najmłodszych lat przygotowują się do startów w mistrzostwach czy olimpiadach w swoich dyscyplinach, a obiektem pożądania każdego z nich jest złoty medal dla najlepszego zawodnika. Nie każdy może otrzymać takie wyróżnienie, dlatego śmiało należy stwierdzić, że zarezerwowane jest ono na wyjątkową okazję.

Podobnie jest z medalami dla bohaterów wojennych i narodowych. Za oddaną służbę w kraju i poza nim, waleczność i szeroko rozumiany patriotyzm rząd może przyznać danej osobie krążek za zasługi. Istnieje wiele rodzajów takich medali, jak: medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, Krzyż wojskowy czy order Virtuti Militari.

Krążki nie muszą być wręczane tylko tym dwóm grupom odbiorców. Mogą je otrzymywać politycy, pisarze, artyści specjalizujący się w innych dziedzinach sztuki, czy też inżynierowie, a nawet pracownicy. 

Wyjątkowe wyróżnienia towarzyszące wyjątkowym chwilom

Medale na zamówienie, robione zgodnie z projektem przedstawionym przez zamawiającego lub indywidualnie zleconym, są unikalne. Wcale nie muszą mieć kształtu tradycyjnych krążków ani trzech kolorów – srebrnego, złotego i brązowego. Można pokusić się o zamówienie medali malowanych emalią, z napisami lub bez, w oryginalnym kształcie, na taśmie lub pakowane w estetyczne pudełeczka. Jak widać, jest wiele możliwości do wyboru, z których zamawiający może skorzystać.

Zwykle medale kojarzone są z podniosłymi uroczystościami, wyróżnieniami, których nie wręcza się każdego dnia. Dlatego wyjątkowe okoliczności, do których zalicza się jubileusze pracy twórczej, jubileusze pracownicze, czy ważne rocznice historyczne i konkursy z różnych dyscyplin uzasadniają wręczanie zasłużonym czy najlepszym w danej dziedzinie krążków. Będą one stanowiły estetyczną i trwałą pamiątkę dla tego, kto je otrzyma.

Komentarze   

Dmw
-2 # Dmw 2021-12-07 14:56
No jeszcze brakuje tylko żelaznego krzyża i orderu bohatera Zsrr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+6 # aa 2021-12-07 17:21
Proponuję medal/order (a nawet 2) dla niejakiego polaka 2010 za całokształt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rydzyk
+2 # Rydzyk 2021-12-08 15:59
Chyba z kartofla :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.