Budomierz: Przewoził 30 tys. dolarów bez zgłoszenia. Słono za to zapłaci

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu ujawnili nielegalny przewóz środków pieniężnych w kwocie 30 tys. dolarów. Gotówka ukryta była w bagażu kierowcy.

Na przejściu granicznym w Budomierzu, kierowca pojazdu osobowego podjął próbę przekroczenia granicy bez złożenia deklaracji dotyczącej przewozu dewiz. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), przeprowadzający kontrolę w ruchu osobowym, ujawnili ukryte w bagażu środki płatnicze w wysokości 30 tys. dolarów amerykańskich. Mężczyzna przewożący niezgłoszoną walutę został ukarany mandatem karnym w wysokości 12 tys. złotych.

Przepisy dotyczące przekraczania granicy Unii Europejskiej zobowiązują osobę przewożącą co najmniej 10 tysięcy euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach, do pisemnego zgłoszenia tych środków przedstawicielom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej. Obowiązek ten dotyczy zarówno wjazdu do UE, jak i opuszczania jej terytorium.

Źródło: KAS

Komentarze   

Jarek
0 # Jarek 2023-08-15 17:32
Dziwne ze nie napisano kto to przewoził dolary. Zapewne biedny Ukrainiec. Tylko on został ukarany A ci biedni co wwozili po 100 tyś. Dolarów i kupili mieszkania. To im nie spadł włos z głowy. I jeszcze do Stali na koszt Polaków od kochanego nie rządu dodatkowe premie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.