Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Od 1 września policjanci lubaczowskiej komendy prowadzą działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas spotkań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady ruchu drogowego.

Już od pierwszego września policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły” W pierwszym tygodniu września, policyjne patrole pojawiały się przy szkołach, aby pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz wytłumaczyć jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Ponadto przez cały czas policjanci spotykają się z najmłodszymi i omawiają kwestię bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze przypominają dzieciom, a także młodzieży podstawowe znaki drogowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania, czy podczas spotkań z rówieśnikami. Podkreślają także, jak ważne jest noszenie, zwłaszcza po zmroku elementów odblaskowych na odzieży i plecakach. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do aktywnego udziału. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków z Łukawca była również wizyta policyjnego misia Popo.

Policja apeluje również do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i o zwracanie uwagi na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w trakcie przejeżdżania obok szkół i przedszkoli.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane