Policjanci przeprowadzili debatę społeczną w Lubaczowie

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

"Metody i sposoby oszustów wyłudzających pieniądze” - to tytuł debaty społecznej zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie w ramach cyklu debat "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Podczas spotkania funkcjonariusze omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić od nas oszczędności całego życia.

W środę w Domu Kultury w Lisich Jamach odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w szczególności osób starszych.

Debacie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie, mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, który przywitał zebranych. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy miasta i gminy Lubaczów.

Na początku asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek przedstawiła zebranym działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”. Następnie za pomocą prezentacji multimedialnej mł. asp. Anna Hanus-Witko przedstawiła i omówiła sposoby, jakie są wykorzystywane przez oszustów, aby wyłudzić pieniądze.

- Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja na tematy najbardziej nurtujące mieszkańców. Każdy chętny mógł podzielić się swoimi wnioskami w kwestionariuszach debaty, które uczestnicy otrzymali do wypełnienia. Bardzo cieszy fakt, że zgromadzone osoby jednogłośnie stwierdziły, że przedstawione tematy są dla nich istotne i należy o nich rozmawiać. - podsumowuje piątkowe spotkanie Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

Zdjęcia: KPP Lubaczów

303-242741.jpg303-242742.jpg303-242743.jpg303-242744.jpg

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane