W piątek w Lubaczowie I edycja Biegu Orląt

Już w najbliższy piątek w Lubaczowie zostanie zorganizowana I edycja Biegu Orląt. Do udziału organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych w wieku 9 lat.

Organizatorem tego wydarzenia jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów.  Celem Biegu jest nie tylko popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej, ale przede wszystkim popularyzacja zdrowej formy patriotyzmu wychodzącego poza ogólnie przyjęte kanony oraz uświadomienie młodzieży znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich poświęcenie, przelana krew nie może ulec zapomnieniu.

- Naszym obowiązkiem jest dbanie o pamięć i szacunek dla tych, którym zawdzięczamy naszą wolność. Lwów w 1918 r. był polem krwawej bitwy – młodzi ludzie, gimnazjaliści w obronie miasta chwytając za broń, musieli wykazać się wielką odwagą, aby przez oblężone miasto dotrzeć na barykady, niejednokrotnie z honorem oddając swoje życie. - podkreślają organizatorzy

Bieg wyruszy 23 września o godz. 9:00 w lesie Niwki obok Lubaczowa. Uczestnicy biegnąc/maszerując na dystansie 1421 m pokonywać będą własne słabości, by dotrzeć do pomnika w lesie Niwki. Dlaczego taki dystans? Bowiem, w walkach o Lwów zginęło wtedy 1421 dzieci i młodzieży, a najmłodszy – Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.