Przed nami III Lubaczowski Biegu Ku Pamięci Obrońców Lwowa – Bieg Orląt

fot. archiwum MBP Lubaczówfot. archiwum MBP Lubaczów

Już 14 czerwca w lesie Niwki w Lubaczowie odbędzie się III Lubaczowski Biegu Ku Pamięci Obrońców Lwowa – Bieg Orląt. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Lubaczowa, a uczestnicy mają do przebiegnięcia 1421 metrów.

Bieg Orląt odbędzie się na dystansie 1421 metrów, a start przewidziany jest na godzinę 9:30. Po zakończeniu biegu, przy pomniku pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w lesie Niwki, odbędzie się uroczysty apel ku ich pamięci. Podczas tej ceremonii wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i medale, a także zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu Kresowe Wspomnienia, którego w tym roku odbyła się już VI edycja.

Aby wziąć udział w Biegu Orląt, uczestnik musi mieć ukończone 9 lat (najmłodszy obrońca Lwowa, Janek Kukawski, miał właśnie tyle lat). Wymagana jest także pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, którą należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

- Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest hołdem dla bohaterów i symbolem walki o wolność. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz terminu dostarczenia listy uczestników znajdują się w regulaminie. - zachęcają organizatorzy

Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie przy współpracy z Powiatem Lubaczowskim, Miastem Lubaczów, Gminą Lubaczów, Gminą Wielkie Oczy, Miastem i Gminą Oleszyce, Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie, Nadleśnictwem Lubaczów, Nadleśnictwem Oleszyce, Bankiem Spółdzielczym w Lubaczowie, Jednostką 2033 „Strzelec” i Instruktorskim Kręgiem Seniora ZHP Lubaczów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Lubaczowa.

Regulamin i załącznik – BIEG ORLĄT 2024

W przypadku złych warunków atmosferycznych, bieg zostanie przełożony na inny termin, o którym uczestnicy zostaną poinformowani.

Komentarze   

Mieszkaniec 23 llr
+1 # Mieszkaniec 23 llr 2024-06-08 15:16
cytując slowa piosenki
Przegnali,powiedzieli zeby isc w daleki swiat i człowiek jak se poszedl tak juz chodzi tyle lat, wiec niech się nikt nie dziwi ze po lwowsku powiem tak- nie h ten Poczdam krew zaleje niech te Jalte trafi szlag!
Lwów zawsze Polski!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.