Przed nami kolejna edycja Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego. Trwają zapisy

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Już 28 czerwca wystartuje druga edycja Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego. Organizatorzy dla uczestników przygotowali ciekawe trasy i wiele atrakcji towarzyszących.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego odbyła się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Przez trzy dni na terenie gmin: Lubaczów, Horyniec-Zdrój oraz Cieszanów biegacze odkrywali uroki Roztocza, przy okazji rywalizując o uzyskanie jak najlepszych czasów. Wydarzenie to cieszyło się sporym zainteresowaniem zawodników z wielu regionów Polski, dlatego też Gmina Lubaczów organizuje kolejną edycją tego festiwalu.

Tegoroczny Roztoczański Festiwal Biegowy rozpocznie się 28 czerwca w Horyńcu-Zdroju gdzie biegacze będą rywalizować w biegach: Ultra trail na 68 km, Ultra na 54 km i Trail na 38 km.

Tego samego dnia o godzinie 21.00 z Kresowej Osady w Baszni Dolnej wyruszy wyjątkowy nocny bieg i marsz na dystansie 5 km. Na to wydarzenie Organizatorzy zapraszają całe rodziny, a także indywidualnych biegaczy, niekoniecznie profesjonalistów. Dystans  jest łatwy do pokonania nawet dla amatorów, a oprawa biegu, którego trasę oświetlają płonące pochodnie wzbudził w ubiegłym roku zachwyt uczestników. Na zakończenie wszyscy będą mogli pooglądać artystyczne pokazy laserowe.

W sobotę o godzinie 9:00 wystartuje „Cieszanowska Dycha” oraz Koleżeński wyścig Nordic Walking.  Dla osób, które nie wezmą udziału w biegach w tym dniu zaplanowano ciekawą ofertę turystyczną. Osoby zainteresowane mogą zwiedzić najpiękniejsze roztoczańskie miejsca m.in. rezerwat przyrody „Na Tanwią”, będzie też możliwość wynajmu rowerów i zorganizowania mini rajdu lub wycieczki trekkingowej. 

Po południu w Baszni Dolnej zorganizowane zostaną marsze i biegi na orientację, można będzie  również wziąć udział w warsztatach kulinarnych, artystycznych czy zielarskich.

Po wszystkich sportowych i turystycznych wydarzeniach odbędzie się „RUNDEBATA”, czyli spotkanie z utytułowanymi biegaczkami – Patrycją Bereznowską i Pauliną Tracz.  Na koniec biesiada z degustacją lokalnych potraw oraz potańcówka.

Ciekawe zapowiada się także ostatni dzień Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego. Tego dnia wszystkie biegi odbędą się na terenie Gminy Lubaczów. Biegacze rywalizować będą  w Półmaratonie o „Kryształowy Kielich” oraz biegu „Nordic Walking” na dystansie 10 km. W niedzielę do Kresowej Osady warto się wybrać z dziećmi, bo oprócz możliwości kibicowania zaplanowano atrakcje rekreacyjne.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony dostartu.pl (kliknij, aby przejść).

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.