Mniej uchodźców w naszym powiecie. W Oleszycach zlikwidowano miejsca noclegowe

Tak wyglądały miejsce noclegowe w oleszyckim Ośrodku Kultury fot. MGOK w OleszycachTak wyglądały miejsce noclegowe w oleszyckim Ośrodku Kultury fot. MGOK w Oleszycach

W związku ze spadkiem liczby osób z Ukrainy potrzebujących noclegu na naszym terenie, MGOK w Oleszycach w porozumienie z burmistrzem zdecydowali o wyłączeniu Ośrodka Kultury z listy miejsc noclegowych dla uchodźców.

Sytuacja związana z napływem uchodźców z Ukrainy w ostatnich dniach znacznie się uspokoiła. Dziennie przejście graniczne w Budomierzu przekracza nie więcej niż kilka tysięcy osób. Warto nadmienić, że ostatniej doby przejście graniczne Budomierz-Hruszew przekroczyło 1637 uchodźców. Do Polski wjechało 308 samochodów osobowych i 20 autokarów.

Dlatego też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Oleszyce zadecydowali o wyłączeniu Ośrodka Kultury z listy miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Osoby poszukujące informacji dotyczących pomocy uchodźcom, proszone są o kontakt z Punktem Recepcyjnym w Krowicy Samej tel. 16 736 21 35 (czynny całodobowo).

Źródło: MAG, oleszyce.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane