Featured
Dożynki w Wielkich Oczach [ZOBACZ ZDJĘCIA]
fot. Gmina Wielkie Oczy
W niedzielę 22 sierpnia w Wielkich Oczach rolnicy z tamtejszej gminy dziękowali za tegoroczne plony. Zobaczcie zdjęcia.
Zdjęcia: Gmina Wielkie Oczy
Tyka
Brawo. To są prawdziwe dożynki. Rolnicy swoimi maszynami pokazują się które im służą w polu. Brakuje tylko polskiego bizona ;) W gminie Lubaczów są dozynki ale tylko dla rządzących ..... Prawdziwe dozynki powinny tak wyglądać właśnie
Dmw
Nie zapomnę dźwięku Bizona. Fantastyczny kombajn. Chyba w Płocku produkowany. Nasz,polski a nie zagraniczne co bądź. Był nie do zdarciahttps://youtu.be/WCn2fuJhbsg
Ciekawy
Dmw powiedziała : A ja dźwięku "esaka" do którego podłączali młocarnię.
Dmw
A co dokładnie było? Bo młocarnia to wiem a esak?
Dmw
*co to
lewak
To taki silnik spalinowy, który poprzez pas transmisyjny wprawiał w ruch mechanizmy młockarni. Najlepsze było jego zapalanie, takie na popych, kilku chłopa ciągnęło za ten pas, i te jego powolne majestatyczne wchodzenie na obroty jak zatrybił. Tak to mniej więcej wyglądało: https://www.youtube.com/watch?v=rfIeSsZpL5o
Dmw
Dzięki za odpowiedź ;)
Ewa
Tak wlasnie powinny wygladac dozynki., piekni ludzie, rolnicy,Ciezka praca ,rowniez ogromne podziekowania za przygotowanie pieknej oprawy.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

