Świetny wynik Mateusza Rawskiego na Biegu Niepodległości w Rzeszowie

Mateusz Rawski na zdjęciu znajduje się po prawej stronie fot. archiwum zlubaczowa.plMateusz Rawski na zdjęciu znajduje się po prawej stronie fot. archiwum zlubaczowa.pl

Mateusz Rawski z Lubaczowa zajął 12 miejsce na 3. PKO Biegu Niepodległości, który odbył się w Rzeszowie. Lubaczowianin osiągnął także najlepszy wynik w swojej kategorii. Trasę 10 kilometrów przebiegł w 34 minuty i 12 sekund.

W sumie 1095 osób ukończyło trzecią edycję Rzeszowskiej Dychy, rozgrywanej od tego roku pn. PKO Biegu Niepodległości. To rekord frekwencji imprezy nad Wisłokiem.

Start i metę biegu usytuowano na ul. Rejtana na wysokości Centrum Handlowego „Plaza”. Dalej było już tradycyjnie, a biegacze docierali m.in. na Rynek czy pod słynny pomnik Czynu Rewolucyjnego.

Zwyciężyli Dmitro Laszyn w bardzo dobrym czasie 29:26. Nagroda - 2 tys. zł. Drugie miejsce zajął Kibet Abel Rob strata do zwycięzcy 9 sekund, a trzecie kolejny Kenijczyk Kipchirchir Jutus Kiprono. Najlepszy z Polaków był Michał Wojciechowski z Tarnobrzega - czas 31:54 i 6. miejsce.

Reprezentant Akademii Sportu w Lubaczowie osiągnął czas 34:12, zajmując 12 miejsce oraz pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

Wśród kobiet wygrała Izabela Trzaskalska – 34:50. Druga na mecie była Ambasadorka cyklu PKO Rzeszów Biega Matylda Kowal - czas 35:19. Podium uzupełniła Jepkurui Gladys Piwott z Kenii.

Pełne wyniki można zobaczyć tutaj (kliknij).

Rzeszowscy biegacze przyłączyli się dziś do charytatywnej akcji na rzecz Zosi, która urodzi się w grudniu tego roku z bardzo poważną wadą serca.

Źródło: festiwalbiegowy.pl, enduhub.com