Start Lisie Jamy gotowy na nowy sezon. 26 goli i zero porażek w sparingach
fot. Start Lisie Jamy
Już jutro Start Lisie Jamy rozpocznie nowy sezon jarosławskiej klasy okręgowej. Drużyna przystępuje do walki o punkty po bardzo udanych przygotowaniach – w pięciu sparingach nie przegrała ani razu i zdobyła 26 bramek. Latem w zespole pojawiły się również nowe twarze.
Start Lisie Jamy przystępuje do nowych rozgrywek po udanym poprzednim sezonie. Drużyna zakończyła rywalizację w jarosławskiej klasie okręgowej na 4. miejscu, zdobywając 56 punktów.
Teraz zespół ma za sobą kilka tygodni przygotowań, podczas których sztab szkoleniowy sprawdzał różne ustawienia, rotował składem i testował nowych zawodników. Efekt? Start zakończył okres przygotowawczy bez porażki.
Remis z trzecią drużyną poprzedniego sezonu
Najmocniejszym sparingpartnerem Startu był Czuwaj Przemyśl, który podobnie jak zespół z Lisich Jam występuje w jarosławskiej klasie okręgowej. W poprzednim sezonie drużyna z Przemyśla zajęła 3. miejsce, zdobywając 69 punktów. Start uplasował się tuż za nią.
Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, choć po zmianie stron Czuwaj wypracował sobie trzybramkową przewagę. Start odpowiedział jednak bardzo dobrą końcówką i zdołał odrobić wszystkie straty.
Później przyszły już same zwycięstwa. Start pokonał Hetmana Laszki 6:1, następnie wygrał na wyjeździe z Czarnymi Pawłosiów 4:3, a ze Zrywem Młodów 6:0.
Próbą generalną przed ligą było spotkanie z Ursusem Dachnów. Start zwyciężył 7:2, a już do przerwy prowadził 5:0.
Łącznie w pięciu spotkaniach kontrolnych zespół z Lisich Jam odniósł cztery zwycięstwa i zanotował jeden remis. Bilans bramkowy to 26:9.
Nowe twarze w Starcie
Przed rozpoczęciem rozgrywek klub poinformował również o transferach. Do Startu na zasadzie transferów definitywnych z LKS Czerwoni Cewków przenieśli się Maciej Pawlik i Mateusz Trybuszek.
Obaj są pomocnikami. Pawlik najlepiej czuje się na skrzydle, a jego atutami mają być przede wszystkim szybkość, dynamika i waleczność.
Trybuszek również jest pomocnikiem. W trakcie przygotowań i meczów sparingowych pokazał się z dobrej strony, a dzięki swojej wszechstronności może być wykorzystywany na kilku pozycjach.
Warto przypomnieć, że Czerwoni Cewków nie zgłosili drużyny seniorów do rozgrywek A klasy w sezonie 2026/2027, o czym informowaliśmy wcześniej na ZLUBACZOWA.PL.
Na początek beniaminek
Pierwszy ligowy sprawdzian czeka Start już w sobotę, 15 sierpnia. O godz. 11:00 drużyna z Lisich Jam zagra na wyjeździe z Wirażem Chłopice.
Gospodarze są beniaminkiem jarosławskiej klasy okręgowej. W poprzednim sezonie wygrali rozgrywki A klasy, zdobywając 61 punktów w 26 spotkaniach. Wiraż odniósł 20 zwycięstw, raz zremisował i pięciokrotnie schodził z boiska pokonany.
Po udanym lecie teraz przychodzi najważniejszy sprawdzian – walka o ligowe punkty.
Mecze pierwszej kolejki
| 14.08 18:00 | KS Arłamów ![]() | 14.08 18:00- : - | Promyk Urzejowice |
| 14.08 18:00 | Piast Tuczempy ![]() | 14.08 18:00- : - | Płomień Morawsko |
| 14.08 19:00 | Czuwaj Przemyśl ![]() | 14.08 19:00- : - | Orzeł Torki |
| 15.08 11:00 | Wiraż Chłopice ![]() | 15.08 11:00- : - | Start Lisie Jamy |
| 15.08 17:00 | Czarni Pawłosiów ![]() | 15.08 17:00- : - | Wólczanka Wólka Pełkińska |
| 16.08 17:00 | MKS Kańczuga ![]() | 16.08 17:00- : - | Sanoczanka Święte |
| 16.08 17:30 | Gorliczanka Gorliczyna ![]() | 16.08 17:30- : - | Start Pruchnik |
| 16.08 19:00 | Zdrój Horyniec ![]() | 16.08 19:00- : - | Orzeł Przeworsk |
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

















