Jaki model roll-up'u wybrać: rodzaje kaseti i materiału

Roll-up reklamowy to plakat lub baner na stojaku, który można w łatwy sposób zwinąć i schować do specjalnego pokrowca. Ustawione są w orientacji pionowej i posiadają mechanizm utrzymujący całą konstrukcję i pozwalający na złożenie całości do kompaktowych rozmiarów. Dzięki swojej ergonomii roll-up'y są chętnie wybierane na materiały reklamowe wszędzie tam, gdzie liczy się szybkie i sprawne wystawienie i złożenie stoiska. Są one nieodłącznym elementem targów, wystaw, konferencji i eventów.

Rodzaje roll-up'ów

Roll-up'y dzielą się na kilka rodzajów w zależności od rozmiarów i sposobów ich składania. Każda z propozycji ma inne zalety i ceny, dzięki czemu łatwo jest dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Przed dokonaniem wyboru rodzaju roll-up'u warto przyjrzeć się ofercie na stronie producenta, aby znaleźć możliwe dodatkowe informacje, jak na przykład na https://zebradruk.pl/rollup/.

Roll-up ekonomiczny 

Ten rodzaj roll-up'u jest najlepszą opcją, jeżeli oferta firmy jest często zmieniana, lub uczestniczy ona w wielu eventach. Lekkie roll-up'y ekonomiczne posiadają podstawowe zalety będące wspólnym mianownikiem dla wszystkich modeli, przy czym nie nadwyrężając portfela. Wymiana ich grafik nie jest kosztowna, więc roll-up ekonomiczny sprawdzą się tam, gdzie oferty i promocje często się zmieniają. Jest także najlepszym wyborem, gdy firma poszukuje taniego, jednorazowego rozwiązania.

Roll-up standard

Ten rodzaj znajduje się o półkę cenową wyżej niż roll-up ekonomiczny. Jest to podstawowy model, oferujący dobrą jakość wydruku i ergonomię za niewygórowaną cenę. Taki stojak reklamowy ma już solidną kasetkę i wytrzymałą konstrukcję. Nadruki na tych popularnych modelach spełnią wymagania jakościowe większości klientów. Standardowy roll-up oferuje dobrą jakościowo i wizualnie reklamę za korzystną cenę.

Roll-up exclusive

Najlepszy jakościowo model roll-up'u. Za wyższą cenę oferuje on doskonałą jakość wykonania i bardzo dużą stabilność. Dzięki wytrzymałej konstrukcji bez problemu udźwignie nawet duże formaty i może być stosowany również na świeżym powietrzu. Roll-up z wydrukiem tego typu posiada automatyczny mechanizm , dzięki któremu można sprawnie zwinąć i rozwinąć grafikę. W połączeniu z wydrukiem wysokiej jakości, ten typ roll-up'a reklamowego jest wizytówką firm dobrze dbających o swój wizerunek.

Roll-up z kasetą Premium. Zdjęcie zebradruk.pl

Roll-up dwustronny

Ta kategoria została wyodrębniona nie tyle za jakość, co formę stojaka reklamowego. Roll-up dwustronny posiada bowiem dwie kasety po obu stronach, dzięki czemu grafika - lub dwie różne grafiki - jest widoczna z obu stron. Z reguły są one również niezwykle stabilne, i mają wytrzymałe kasety. Jeżeli zamysł organizatora stoiska uwzględnia zastosowanie dwóch roll-up'ów przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni, model dwustronny nada się do tego znakomicie.

Jakość wydruku i rodzaj materiału

Wszystkie parametry wydruku mające wpływ na samą jakość obrazu, takie jak rozdzielczość, kolory i formaty można uzgodnić z drukującym. Dzięki temu możliwe jest określenie priorytetu roll-up'a i podjęcie wyboru przyjaznego dla budżetu. Materiały roll-up'ów muszą natomiast spełniać określone kryteria wytrzymałości. Ze względu częstej konieczności stosowania stojaków reklamowych na zewnątrz, grafika musi być odporna na wilgoć, promieniowanie UV i inne czynniki niekorzystnie wpływające na trwałość wydruku. W celu zapewnienia niezbędnej odporności, grafiki do roll-up'ów drukowane są na bardzo wytrzymałych materiałach, takich jak Blockout, Frontline lub Ferrari.

Szerokość roll-up'a 

Szerokość roll-up'a wybiera się mając na uwadze ograniczenia możliwości jego przemieszczania, lub patrząc na jego przeznaczenie (które niekoniecznie musi być stricte reklamowe). Powszechnie używane szerokości to 85 i 100 cm, ponieważ zapewniają one prostotę przenoszenia i rozmiar na tyle duży, że oglądający nie będą mieli problemu ze spostrzeżeniem reklamy lub informacji. Większe szerokości można zastosować np. jako ścianki fotograficzne. Trzeba brać pod uwagę, że szerokie roll-up'y często muszą być oparte na dwóch masztach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane