Pożar tartaku w gminie Horyniec-Zdrój. W akcji 5 zastępów strażaków

fot. OSP Narolfot. OSP Narol

Dzisiaj nad ranem, w miejscowości Monasterz w gminie Horyniec-Zdrój doszło do pożaru tartaku. Ogień gasiło 5 zastępów strażaków.

Strażacy informację o pożarze tartaku w miejscowości Monasterz otrzymali około godziny 4:30. Do akcji zadysponowano 5 zastępów strażaków: 2 z Narola, 2 z Lubaczowa oraz 1 z Horyńca-Zdroju. Na miejscu pierwsi pojawili się ochotnicy z Narola. Oto ich relacja akcji gaśniczej:

- Dowódca przeprowadził rozpoznanie po którym stwierdził pożar dachu na jednej z hal w której pracowały piece grzewcze do suszenia drzewa. Nasze działania rozpoczęliśmy od zmontowania linii gaśniczej i dwóch rot które podawały prądy wody z zewnątrz na dach (od środka nie było możliwości prowadzenia działań ze względu na znajdujące się w środku rozgrzane piece). – relacjonują strażacy z OSP Narol

Chwilę później na miejsce dotarł zastęp OSP z Horyńca Zdroju oraz dwa zastępy z JRG Lubaczów. W pierwszej fazie akcji z ogniem walczyło 5 zastępów w sile 21 strażaków. Gdy pożar został "złapany" dogaszaniem zajmowały się już tylko 3 zastępy.

W drugiej fazie działań strażacy zajmowali się rozbiórką dachu oraz dogaszaniem zgliszczy.

W działaniach brał udział także patrol policji z Lubaczowa oraz pogotowie energetyczne. Działania zakończono po ponad 3 godzinach.

fot. OSP Narolfot. OSP Narol

fot. OSP Narolfot. OSP Narol

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.