Budomierz. Celnicy przechwycili papierosy w zbiornikach paliwa

fot. KASfot. KAS

W Budomierzu ponad tysiąc paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS. To wynik kontroli dwóch pojazdów, w których do ukrycia papierosów posłużyły m.in. zbiorniki paliwa.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli dwa samochody osobowe, które wjeżdżały do Polski z Ukrainy.

W jednym z pojazdów, kierowanym przez 46-letniego obywatela Polski, funkcjonariusze wykryli 790 paczek papierosów. Kontrabanda ukryta była w przerobionej butli na paliwo, a w jej wykryciu pomogło funkcjonariuszom urządzenie RTG. Dalsze postępowanie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Wykrycie ponad 300 paczek papierosów to z kolei wynik kontroli pojazdu, kierowanego przez 34- letniego obywatela Ukrainy. Papierosy ukryte przed kontrolą znajdowały się w zbiorniku paliwa i chłodnicy. Kierowca ukarany został mandatem karnym.

Źródło: KAS

Komentarze   

chcemy stanowczej re
0 # chcemy stanowczej re 2023-06-27 11:10
Interwencja policjantów oraz strażaków zapobiegła tragedii, do której mogło dojść na warszawskim Ursynowie. W sobotę, 24 czerwca, po dachu budynku chodziła ukrainska czteroletnia dziewczynka. Jej matka ukrainka, która w tym czasie przebywała w mieszkaniu z drugą córką, miała 2 promile alkoholu we krwi! Polscy strażacy uratowali dziecko przed niehybną śmiercią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia