Przyznano dofinansowania na zbiorniki retencyjne w gminach Lubaczów i Narol

W urzędzie marszałkowskim zostały podpisane umowy na dofinansowanie inwestycji, dzięki którym w Gminie Lubaczów powstaną dwa zbiorniki retencyjne, a w Gminie Narol zostanie zmodernizowany istniejący.

Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie prowadzony był przez urząd marszałkowski pod koniec 2023 roku. Merytorycznej ocenie poddanych zostało 25 projektów, z których ostatecznie pozytywną weryfikację przeszło 17 zadań z 16 gmin. Łączna kwota dofinansowania na wszystkie przedsięwzięcia to 8,4 mln złotych. Dzięki temu wsparciu na Podkarpaciu powstaną otwarte zbiorniki do retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które będą gromadziły również wody gruntowe i płynące, np. w rowach melioracyjnych czy małych ciekach wodnych.

Maksymalna kwota dofinansowania, o jaką mogły się ubiegać gminy to 500 tys. złotych. Gmina Lubaczów otrzyma wsparcie finansowa na dwa zbiorniki retencyjnych - w Baszni Górnej i Tymcach. Takie same pieniędzy otrzyma Gmina Narol na rozbudowę zbiornika retencyjnego „Krynica” w miejscowości Lipie.

Umowy z gminami, którym już zostało przyznane dofinansowanie na budowę zbiorników retencyjnych, podpisali: wicemarszałkowie: Piotr Pilch i Ewa Draus oraz członkowie zarządu Anna Huk i Stanisław Kruczek.

Komentarze   

Jacek
+2 # Jacek 2024-04-24 15:21
Kolejny sukces wójta i pracowników gminy l
Lubaczow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.