Startuje nowa edycja konkursu plastycznego „Las z mojej książki”
Featured

Startuje nowa edycja konkursu plastycznego „Las z mojej książki”

fot. archiwum Nadleśnictwo Oleszycefot. archiwum Nadleśnictwo Oleszyce

Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie po raz kolejny organizują konkurs edukacyjno-plastyczny „Las z mojej książki”, skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu lubaczowskiego. 

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej inspirowanej opisem lasu z wybranej książki. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Organizatorzy dopuszczają dowolne techniki plastyczne, a każda praca powinna mieć określony format – najmłodsi uczestnicy przygotowują prace w formacie A4, starsi w formacie A3. Warunkiem udziału jest dostarczenie wraz z pracą odpowiednich załączników, w tym kserokopii fragmentu książki, który stanowił inspirację.

Prace konkursowe należy przekazać do 14 kwietnia 2025 roku do siedziby Nadleśnictwa Lubaczów przy ul. Słowackiego 20 w Lubaczowie, pokój nr 10. Zgłoszenia będą oceniane pod względem zgodności z tematyką konkursu, pomysłowości, estetyki oraz samodzielności wykonania. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci książek oraz upominków rzeczowych. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronach internetowych Nadleśnictwa Lubaczów oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, a nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece.

Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania literatury, rozwijania zdolności artystycznych oraz uwrażliwienia na piękno lasu i jego różnorodność.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronach internetowych www.mbp.lubaczow.pl oraz www.lubaczow.krosno.lasy.gov.pl.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków


NAJNOWSZE INFORMACJE

No More Articles

ZLUBACZOWA.PL - Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

e-mail: redakcja@zlubaczowa.pl
tel. 782 496 418

ZLUBACZOWA.PL - Lubaczowski portal informacyjny. Najważniejsze informacje i wiadomości z Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego.

Jesteśmy na Facebooku