Uczniowie LO w Lubaczowie przeciw hejtowi. Nagrali film [VIDEO]

Wielu uczniom wydaje się, że wyzwiska w Internecie lub na szkolnych korytarzach, to nic groźnego. Niestety, coraz częściej takie sytuacje doprowadzają do tragedii. Żeby zwrócić uwagę na to, jak cienka granica jest między agresją i hejtem a spowodowaniem dramatu człowieka, uczniowie LO w Lubaczowie przygotowali film z bardzo ważnym przekazem.

Film ukazuje reakcję młodzieży w stosunku do innego ucznia, który do sieci wrzucił nagranie z gry na ukulele. Młody chłopak jest bez powodu wyśmiewany i obrażany przez swoich rówieśników. Celowo nie ukazano końca przedstawionej historii, bo uczniowie chcą, abyśmy sami zrozumieli jak może się skończyć hejt przeciwko innej osobie. Oczywiście cała sytuacja została wyreżyserowana na potrzeby tego klipu, jednakże z takim hejtem nadal zmaga się wielu uczniów w różnych szkołach.

Uczniowie w ten sposób chcą pokazać, że hejt potrafi „zniszczyć” człowieka, a w najgorszym razie doprowadzić do tragicznych wydarzeń.

Film zostawił przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie: Jagodę Czebanyk, Michała Gałasa, Annę Łeską, Wiktora Marcickiego, Amelię Milan, Dominikę Osiowy, Dominikę Serafin oraz Huberta Sopla.

Film możecie obejrzeć poniżej:

 

Komentarze   

Mieszkaniec 23 llr
-1 # Mieszkaniec 23 llr 2024-05-23 14:01
To w takim razie chciałbym zapytać. Mowa nienawiści to jest wg mnie dosc dwuznaczne. Bo nie moge powiedzieć precz z takim czy owakim. Okej. Ale jak np powiem Precz z Komuna- to jest mowa nienawiści czy nie? Bo przecież Komuna nie unosi się w prozni, istnieja wyznawcy tej ideologii. Ale jak powiem precz L....T to juz wtedy jest mowa nienawiści. No to jak to jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.