Featured
Bezrobocie najniższe od 1999 roku! Zobacz jak wypadł powiat lubaczowski
fot. Google Maciey Kobiałka
Pod koniec czerwca br. stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 4,9 proc. To najlepszy wynik od 32 lat. Sprawdziliśmy jak wypadł nasz powiat.
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec czerwca w urzędach pracy zarejestrowanych było 818 tys. bezrobotnych. To oznacza spadek o 32,2 tys. osób w porównaniu z majem br. Mniej zarejestrowanych bezrobotnych w Polsce było ostatnio w lipcu 1990 roku (699 tys. osób).
W województwie podkarpackim na koniec czerwca stopa bezrobocia wyniosła 7,3%. Najwyższe bezrobocie jest w powiecie brzozowskim, bo aż 14%. Najniższe w Krośnie – 2,5%. W powiecie lubaczowskim bezrobocie jest na poziomie 7,2%, co plasuje nas w połowie stawki.
| Lp. | Powiat | Stopa bezrobocia w % |
| 1. | Powiat m.Krosno | 2,5 |
| 2. | Powiat dębicki | 3,9 |
| 3. | Powiat mielecki | 3,9 |
| 4. | Powiat stalowowolski | 4,4 |
| 5. | Powiat m.Rzeszów | 4,6 |
| 6. | Powiat krośnieński | 5,1 |
| 7. | Powiat sanocki | 5,8 |
| 8. | Powiat tarnobrzeski | 6,1 |
| 9. | Powiat rzeszowski | 6,6 |
| 10. | Powiat kolbuszowski | 6,7 |
| 11. | Powiat m.Tarnobrzeg | 6,9 |
| 12. | Powiat lubaczowski | 7,2 |
| 13. | Powiat łańcucki | 8,8 |
| 14. | Powiat jarosławski | 8,9 |
| 15. | Powiat jasielski | 9,1 |
| 16. | Powiat m.Przemyśl | 9,7 |
| 17. | Powiat przeworski | 10,4 |
| 18. | Powiat ropczycko-sędziszowski | 10,4 |
| 19. | Powiat przemyski | 11,2 |
| 20. | Powiat leżajski | 12,1 |
| 21. | Powiat strzyżowski | 12,2 |
| 22. | Powiat bieszczadzki | 12,4 |
| 23. | Powiat leski | 13,8 |
| 24. | Powiat niżański | 13,9 |
| 25. | Powiat brzozowski | 14,0 |
polak2010
Największe bezrobocie było za rządów Lewicy, Platformy Obywatelskiej i oczywiście słynnej PSLsięgało prawie 16% do 20%I jak to butnie mówiono za ich rządów,,Ciesz się, że masz pracę"Albo była praca za usługę, wiadomo o co chodzi przykładem jest Gorzów Wielkopolski i ,,dobra" praca w tamtejszym Word.Ale to jest domeną tych ich nieudolnych rządów.
Krzysztof Kaiser
polak2010 powiedziała : Hola hola Polaku. Znowu manipulujesz faktami i oszukujesz ludzi. Największe bezrobocie było w 2003 roku i 2004 roku. W 2005-2007 kiedy rządziło PiS z Samoobroną i LPR bezrobocie było na poziomie 15-19%. I to z danych z GUS-u mam a nie z tych Twoich wydumań https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2022,4,1.html. Masz link i sobie zobacz. Za PO-PSL w ciągu 8 lat bezrobocie było pomiędzy 8 a 14 procent. A nie zapominajmy, że na tą wyższą wartość miał wpływ kryzys światowy i jakoś udało się utrzymać w ryzach bezrobocie. Ja Ci pokazałem źródło swoje Ty pokaż źródło swoich informacji. Jeśli go nie masz to Twoje zdanie jest nic nie warte i tylko jest propagandową papką dla mniej rozgarniętych ludzi.
polak2010
Zauważcie także, że politycy z środowisk liberalno-lewicowych poniżali polskie rodziny i dzieci twierdzeniem, że 500+ wspiera patologie i że Polakom nie będzie się chciało pracowaćA tu proszę teraz bezrobocie jest najniższe od lat 90-tych i wynosi około 4%
Krzysztof Kaiser
polak2010 powiedziała : Tak PiS ,,podniósł stopy i poniżył inflację :lol: Ludzie wyjechali lub siedzą na garnuszku państwa i na leni zarabiają pracujący bo jak oni pójdą do pracy to potracą świadczenie. Ale manipulujesz faktami. Jak to powiedział kabaret Neonówka: ,,Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. Dwa mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d**ie". I drugi tekst mi się mega podoba bo miałeś tutaj problem z LGBT: ,, Masz problem z gejami a nie przeszkadza Ci, że rząd Cię r***a codziennie". Niby kabaret a takich jak Ty wyjaśnił po mistrzowsku :lol:
Krzysztof Kaiser
polak2010 powiedziała : Tak PiS ,,podniósł stopy i poniżył inflację :lol: Ludzie wyjechali lub siedzą na garnuszku państwa i na leni zarabiają pracujący bo jak oni pójdą do pracy to potracą świadczenie. Ale manipulujesz faktami. Jak to powiedział kabaret Neonówka: ,,Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. Dwa mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d**ie". I drugi tekst mi się mega podoba bo miałeś tutaj problem z LGBT: ,, Masz problem z gejami a nie przeszkadza Ci, że rząd Cię r***a codziennie". Niby kabaret a takich jak Ty wyjaśnił po mistrzowsku :lol:
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

