Na rowerach do Częstochowy – ruszyła V Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

fot. Wiesław Hukfot. Wiesław Huk

Dzisiaj pielgrzymki z naszego powiatu wyruszyli na V Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Do pokonania mają prawie 550 km.

Kilkudziesięciu rowerzystów z naszego regionu jadąc na Jasną Górę w sześć dni pokona prawie 550 km odwiedzając Krasnobród – Zamość – Lublin – Wąwolnicę – Kazimierz Dolny – Stąporków i Gidle.

W czasie pielgrzymki zbierane będą środki na leczenie Weroniki Tyburczy z Lubaczowa.

Weronika to radosna, ruchliwa i pełna pozytywnej energii dziewczynka, która zmaga się z poważnymi wadami. Jej lewa nóżka jest aż o połowę krótsza od prawej. Teraz dziewczynka przebywa w USA gdzie przeszła skomplikowaną operację, czeka ją jednak długa i bardzo kosztowna rehabilitacja.

- Możemy jej pomóc wpłacają środki na konto BS Lubaczów: 26 9101 0003 2001 0023 7578 0003. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane rodzinie. - informuje ks. Dziekan Andrzej Stopyra- proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie

Ciekawy tekst o Jasnej Górze znaleźliśmy na stronie https://turystycznepropozycje.pl/sanktuarium-na-jasnej-gorze-w-czestochowie/

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane