WTZ w Oleszycach doceniony za działania na rzecz osób niepełnosprawnych
Społecznej w kategorii "Podkarpacki Lider Reintegracji Społecznej". Nagroda ta jest wyróżnieniem za ich działania na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.
W środę w Rzeszowie odbyło się 7. Forum Ekonomii Społecznej, które zgromadziło instytucje i samorządy zaangażowane w działania na rzecz osób wykluczonych społecznie – zarówno niepełnosprawnych, jak i długotrwale bezrobotnych. W trakcie wydarzenia wręczono nagrody dla firm i instytucji zatrudniających osoby niepełnosprawne, a Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach zajął pierwsze miejsce w kategorii "Podkarpacki Lider Reintegracji Społecznej".
Konkurs „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej” ma na celu promowanie i wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do poprawy jakości życia w lokalnych społecznościach poprzez aktywizację zawodową i społeczną osób potrzebujących wsparcia. Wyróżnienie przyznane Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Oleszycach jest wyrazem uznania dla jego działań na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.
- Cieszymy się ogromnie. Jest wzruszenie, radość, ale przede wszystkim wdzięczność, że zostaliśmy docenieni za wkład, który wnosimy swoją działalnością w rozwój ekonomii społecznej na terenie Województwa Podkarpackiego! Ta nagroda pokazuje, że to, co robimy z naszymi pomysłami i wielką motywacją do pracy, nie tylko sprawdza się, ale też dostrzeżone zostało na forum wojewódzkim jako dobry przykład działalności podmiotu takiego jak Warsztat Terapii. - mówi kierownik WTZ Oleszyce Izabela Krzaczkowska-Szychter
Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach, prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”, oferuje rehabilitację społeczną i zawodową dla osób z niepełnosprawnościami. Placówka działa od 2014 roku, umożliwiając uczestnikom zdobywanie umiejętności potrzebnych do codziennego życia i pracy, a także zapewniając zajęcia terapeutyczne i integracyjne. Obecnie z warsztatów korzysta 65 osób, a działalność finansowana jest ze środków PFRON i Powiatu Lubaczowskiego. Warsztat skupia się na aktywizacji uczestników poprzez pracę w grupach zadaniowych i rozwijanie ich zaradności oraz samodzielności.