Wspaniały Dzień Dziecka w „Starym Parku” w Lubaczowie [RELACJA][ZDJĘCIA]

Było kolorowo, wesoło i zabawnie. Tłumy dzieci wraz z opiekunami odwiedziły Zespół Zamkowo-Parkowy w Lubaczowie gdzie 1 czerwca świętowano Pierwszy Powiatowy Dzień Dziecka.

W sobotę 1 czerwca w zielonych plenerach w  Starym Parku w Lubaczowie odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Powiat Lubaczowski.

Organizatorzy imprezy dołożyli wszelkich starań, aby ten szczególny dla dzieci czas pełen był radości, niespodzianek i beztroski. Było zatem bardzo wesoło i kolorowo jak przystało na Dzień Dziecka. Atmosfera dobrej zabawy szybko udzieliła się uczestnikom wydarzenia w każdym wieku. W tym roku impreza została zorganizowana dokładnie tak jak przypada dzień dziecka - 1 czerwca w sobotę i odbywała się w godzinach popołudniowych. Frekwencja naszych pociech dopisała.

Zabawom nie było końca. Wszystkie dzieci ochoczo brały udział w grach i konkursach przygotowanych przez animatorów. Były darmowe zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawa z piłeczkami, klocki konstrukcyjne, malowanie twarzy, kolorowe stragany, strzelcy ze sprzętem strzeleckim, wozy strażackie i policyjne, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty z robotyki i oprogramowania, warsztaty artystyczne, warsztaty kreatywne prowadzone przez naukowców z instytutu fizyki jądrowej oraz młodzież z lubaczowskiego LO, seans filmów popularno-naukowych, malowanie buzi, muzealny plener malarski oraz wiele innych atrakcji. Dzieci z ochotą włączały się do wspólnych zabaw organizowanych przez animatorów. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, lodów i waty cukrowej dla dzieciaków.

W imprezie uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, którzy tego dnia przygotowali pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu, kasków, kamizelek taktycznych. Dzieci mogły zajrzeć do wnętrza radiowozu, usiąść w nim i poczuć się jak stróże prawa. Wspólna zabawa stała się też doskonałą okazją do przekazania dzieciom informacji na temat bezpieczeństwa.

Każdy mógł również z bliska zobaczyć a nawet dotknąć urządzeń, z których korzystają strażacy podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Można było założyć hełm oraz sprawdzić jak działają strażackie węże. Dzieci miały również okazję zobaczyć sprzęt do ratownictwa technicznego i do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali możliwości samochodu i sprzętu ratowniczego. Również ratownicy medyczni nie narzekali na brak zainteresowania. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego, co należy do jego obowiązków i jakie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy musi posiadać. Ratownicy udzielili dzieciom wiele  informacji z zakresu bezpieczeństwa, jak również zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko promujące działalność Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie oraz pokaz ich sprzętu, doświadczenia naukowe i eksperymenty prowadzone przez naukowców z IFJ, jak również wyświetlane filmy popularno-naukowe pt. ”Fizyka kluczem do zrozumienia świata”.

Ten owocujący w wiele wrażeń dzień na długo wpisze się w pamięć naszych dzieci. W tym wyjątkowym dniu dzieci chociaż na krótką chwilę mogły oderwać się od codzienności a dla rodziców była to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi.

Zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Komentarze   

max
+1 # max 2024-06-04 07:38
Było cudownie, extra miejsce na takie imprezy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
madox
+1 # madox 2024-06-04 08:09
Tego brakowało w Lubaczowie. Wspaniała impreza, mnóstwo rodzin z dziećmi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
madox
+2 # madox 2024-06-04 08:09
Tego brakowało w Lubaczowie. Wspaniała impreza, mnóstwo rodzin z dziećmi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tellu sawalas
-2 # Tellu sawalas 2024-06-05 13:48
Wspaniała impreza aż, miło było zobaczyć odnowiony park tego brakowało :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.