Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej Zapałów - Koniaczów. Będą utrudnienia w ruchu

Droga w kierunku Jarosławia - zdjęcie ilustracyjneDroga w kierunku Jarosławia - zdjęcie ilustracyjne

Rozpoczyna się rozbudowa 12-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 na trasie od Koniaczowa do Zapałowa. To kolejny etap głównego celu, jakim jest całkowita modernizacja drogi do Jarosławia.

Jak już wiecie, trwają prace nad przebudową drogi z Lipiny do Zapałowa (pod tym linkiem znajdziecie fotorelację z uroczystego rozpoczęcia inwestycji). Teraz rusza kolejny etap modernizacji drogi w kierunku Jarosławia. Chodzi o odcinek z Koniaczowa do Zapałowa. Podstawowym celem inwestycji realizowanej przez Eurovia Polska S.A. jest poszerzenie jezdni do 7 m, przy jednoczesnej poprawie systemu odwodnienia drogi oraz warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Planowana rozbudowa jest korektą drogi po istniejącym śladzie. W ramach zadania Eurovia Polska S.A. między innymi przebuduje skrzyżowania wraz z odcinkamiwlotów dróg publicznych, wybuduje nowe chodniki oraz ścieżki pieszo-rowerowe, przebuduje istniejące zatoki autobusowe i wybuduje nowe w miejscach przystanków bez zatok, przebuduje kolizje na istniejących sieciach gazowych, teletechnicznych oraz elektroenergetycznych, wykona nowe oświetlenie drogowe oraz oznakowanie.

W związku z rozpoczęciem prac, Eurovia Polska S.A. informuje o tymczasowej zmianie organizacji ruchu. Od wtorku 7 maja na odcinku prowadzonych prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany przez sygnalizacją świetlną.

- Kierowców bardzo prosimy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem, tymczasowej sygnalizacji świetlnej oraz obowiązującego oznakowania. Wszystkich uczestników ruchu bardzo prosimy o wyrozumiałość. - informuje wykonawca inwestycji

Komentarze   

xx
+13 # xx 2024-05-02 15:25
Mam nadzieję, że pierwszą lopatę wbije nasz przyszly europoseł niejaki Obajtek, ponoć nasz krajan, przeciez oni wszyscy tak dbaja o nasz region
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojownik Maryli
+6 # Wojownik Maryli 2024-05-04 07:53
Jeszcze rope znajdzie, on wszystko może wsiok z Pcimia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.