Featured
Oto nowy skład Rady Powiatu w Lubaczowie. Są zaskoczenia!
![]()
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Powiatu w Lubaczowie, zdobywając 9 mandatów. To oznacza, że PiS będzie w powiecie rządzić samodzielnie.
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,86% głosów, Trzecia Droga 24,52%, Powiatowa Inicjatywa Wyborcza 12,55% Forum Samorządowo Gospodarcze 12,38%, Konfederacja Ziemi Lubaczowskiej 7,68%, Ruch Obrony Polski 7,00%. To oznacza, że PiS będzie rządzić samodzielnie. Oto przydział mandatów na komitety:
- PiS - 9
- Trzecia Droga - 5
- PiW - 2
- Forum Samorządowo-Gospodarcze - 1
Mandaty obejmą:
Okręg nr 1 (Miasto Lubaczów):
- Mariusz Łeski (PiS) - 438 głosów
- Anna Rawska-Misztal (PiS) - 414 głosów
- Wiesław Huk (Trzecia Droga) - 495 głosów
- Paweł Głaz (PiW) - 343 głosy
Okręg nr 2 (Gmina Lubaczów, Gmina Oleszyce, Gmina Stary Dzików, Gmina Wielkie Oczy):
- Józef Ozimek (PiS) - 1001 głosów
- Marta Tabaczek (PiS) - 925 głosów
- Zygmunt Gmyrek (PiS) - 715 głosów
- Zenon Swatek (PiS) - 443 głosy
- Danuta Sopel (Trzecia Droga) - 783 głosy
- Jadwiga Pałczyńska (Trzecia Droga) - 350 głosów
- Kazimierz Rymarowicz (PiW) - 370 głosów
Okręg nr 3 (Gmina Cieszanów, Gmina Horyniec-Zdrój, Gmina Narol):
- Barbara Broź (PiS) - 915 głosów
- Paweł Maksymiec (PiS) - 612 głosów
- Rafał Kogut (PiS) - 397 głosów
- Dorota Wróbel (Trzecia Droga) - 820 głosów
- Dorota Rachwalik (Trzecia Droga) - 463 głosy
- Marek Żołądek (FSG) - 321 głosów
Spośród dotychczasowych radnych zabraknie m. in. Adama Swatka-Czerneckiego, Józefa Michalika, Marcina Piotrowskiego, którzy kandydowali, ale nie otrzymali odpowiedniej liczby głosów.
| Komitet | Liczba głosów | Procent głosów |
|---|---|---|
| KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | 8 305 |
35,86%
|
| KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI | 5 678 |
24,52%
|
| KWW POWIATOWA INICJATYWA WYBORCZA | 2 907 |
12,55%
|
| KWW FORUM SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE | 2 866 |
12,38%
|
| KWW KONFEDERACJA ZIEMI LUBACZOWSKIEJ | 1 779 |
7,68%
|
| KWW RUCH OBRONY POLSKI | 1 622 |
7,00%
|
hahahaha
Pierwszy powiatowy obywatel świata Marcin Andrzej z Gorajca stracił mandat to jest skandal a miałbyć starostą ,taki lider organizator socjolog co się na ludziach zna ,który wspiera ruchy obywatelskie, strajk kobiet, prawa społeczności LGBT i mniejszości narodowych zamieszkujących Podkarpacie. Gratuluję wyniku wyborczego Marcin Andrzej BUHAHAHAHAHA
hahahaha
Platforma rudego pod fałszywą flagą PIW nie zdobyła mandatu w Okręgu nr 3 (Gmina Cieszanów, Gmina Horyniec-Zdrój, Gmina Narol): specjalne podziękowania dla lidera listy Marcina Andrzeja z Gorajca BUHAHAHAHAHA
UNO
hahahaha powiedziała : Jaka radość u wyznawcy kurdupla, juz 11 lat rzadzą na Podkarpaciu co nam dali w porownaniu do Mielca, Stalowej, czy Rzeszowa? Po 15 latach doczekamy sie drogi do Jaroslawia (oby). Poza tym co jeszcze.... buhahabuha i jeszcze bedzie GÓWNO
Kmicic
Podkarpacie to kolebka patriotycznej kultury która potrafi rozróżnić Dobro od Zła i nie wstydzi się Patriotyzmu i wiary katolickiej Nigdy
Druciana Szczotka
Józef Ozimek (PiS) - 1001 głosówMarta Tabaczek (PiS) - 925 głosówZygmunt Gmyrek (PiS) - 715 głosówZenon Swatek (PiS) - 443 głosyCzłowiek z teczki ledwo co wszedł był blisko Rymarowicza ;)
Druciana Szczotka
Radnym się bywa, a ...
n
Ledwo, niemniej został radnym powiatowym,czeg o nie można powiedzieć o panu z Gorajca.
Jacek
Do czego Ty się porównujesz? Do Mielca, Stalowej, Rzeszowa? Nie ośmieszaj się!
Stryj1
Czyli co , hasło "moja pusia nie Jarusia" już nie działa. :lol:
olka
Bo Pan z Gorajca nie chciał być radnym to zasłona dymna on będzie Merem Kijowa teraz!
bolo
Druciana Szczotka powiedziała : No widzisz, niby z teczki ale przynajmniej wszedł. Michalik tyle lat rządził powiatem i nawet jedynka mu nie pomogła na liście.
ole
Stacho też nie wszedł
Wiara
Józek na starostę!
Krzysztof Kaiser 2
Wynik uszanuję bo taka była wola głosująch w powiecie lubaczowskim. I niestety jest w tym wyborze widoczne jedno. Brak logiki. Wielkie narzekanie na PiS, że jesteśmy jednym z najbiedniejszyc h powiatów w Polsce. I co się okazało. Dajemy jeszcze większy mandat tym, którzy mieli zostać odsunięci. Dla mnie to kolejne 5 lat życia w pisowskim ciemnogrodzie. Ba w ciemnogrodzie już byliśmy teraz będziemy w czarnej d. Szkoda, że tak mało Nas poszło do wyborów. Znów mamy powrót do tego co było. Czyli do narzekania, że czego się nic nie zmienia i bezradności, że na nic nie ma się wpływu. To tutaj My jako mieszkańcy gminy czy powiatu mieliśmy możliwość zadecydowania jak bezie wyglądało nasze życie codzienne. Czy ktoś narzekał w wyborach 15-ego października, że ktoś jak zwykle nie poszedł do wyborów. Nie. Wręcz młodzi poszli i byli solą w oku starszych. Szkodaz że teraz z tego co.wiem było Nas młodych mało. Teraz czas przez kolejne raz 5 lat patrzeć PiS na ręce i będę to czynił. Aż upadnie.
xx
Czy to nie dziwne, 8 lat rzadził PiS i teraz dostał największe poparcie w kraju. Największe bezrobocie jest na Podkarpaciu! Tutaj nie jest potrzebny socjolog, PiS kupuje poparcie tych na socjalu, wcześniej otumanionych przez tvpis
xx
.. a powiat 5 najuboższy w kraju. Jest za co dziękowac.
xx
aha zapomnialem, sorry, to wina Tuska
UNO
Jacek powiedziała : Wyremontowanie 35 km odcinka do Jaroslawia, czyli naszego okna na świat, przez 11 lat bylo wielkim problemem! Czy olewaniem mieszkanców, tak normalnych mieszkańców a nie nawiedzonych. Osmiesz się to ty na tym forum, a moze jesteś przy pisowskim korycie....?
Monia
Nie mamy przedstawiciela w sejmiku niestety.
Jacka
A dlaczego mało poszło do wyborów???bo ludzie 15 października dali się zrobic w trąbę i drugi raz nie chca
Jack
Weźcie się za robotę a nie tylko jeczycie
Miotła
Powiat wygląda jak jego wyborcy, którzy poza powiat nie wychodząc i nie wiedzą jak się zmienia świat, który znali tylko z jednej słusznej telewizji. To teraz nie narzekajcie, że takie dziadostwo bo takie wybraliście
hahahaha
Marcin Andrzej nie zwalnia tempa już w czerwcu planuje wystartować w kolejnych wyborach do eurokołchozu , czy Marcin Andrzej zdobędzie mandat ? Jakie będą dalsze losy Marcina z Gorajca ? Już niebawem wszyscy się dowiemy Buhahahahaha
Januszex
Hola hola młodzież nie poszła :P bo nie ma jej w tym zapizdziałym Lubaczowie :) a na odległość w tych wyborach się nieda a poza tym Lubaczow Pisem stoi
Julia
Więc spierdzielaj z tego Lubaczowa jak ci się tu nie podoba bynajmniej powietrze będzie czystrze
Julia
Ot popatrz jaki światowy się znalazł
Miotła
Wystarczy jechać za Lubliniec w kierunku Tarnogród i zobaczysz różnice, jak wygląda droga. Różnice zobaczysz bo znajduje się znak, koniec powiatu.
Romeo
Julia powiedziała : Lubaczowską drogeria mi tu zajechało
Polonistka
Definicja słowa "Bynajmniej"- wręcz przeciwnie, zupełnie na odwrót, w żadnym razie, ani trochę. Autorka chyba chciała użyć słowa przynajmniej. No i jeszcze to czystrze- omg!!! CZYSTSZE- zapamiętaj!
Krzysztof Kaiser 2
Jacka powiedziała : W trąbę to się dalej ludzie 45+ dają robić PiS. Teraz przez to, że wypadają trupy z szafy PiS zmobilizowało ich wyborców bo to są zapieklaki. Szkoda, że znów wracamy to starych złych zwyczaji, że głosowanie i decydowanie o Polsce jest znów niemodne.
Krzysztof Kaiser 2
Julia powiedziała : Czystsze jest wtedy gdy nie uzywa się takiego ,,zaczadzonego" języka jak Ty droga Julio. Świadczą nawet o tym literówki ;-)
123
Radziu. Zarzucasz innym literówki. A sam piszesz "zwyczaji".
123
Mam dystans do polityki, partii wszelakich, a tym bardziej do lokalnych liderów. Ale, to że jesteśmy jako powiat w ogonie zamożności, to wina PiS :D Powiedz mi historyku-regionalisto, kiedy byliśmy zaliczani do bogatych mikroregionów? Jak Cię uwiera życie w ciemnogrodzie, to możesz się wyprowadzić. Już za pięć lat możesz zostać prezydentem RP. Startuj, wygraj, zmieniaj.
Krzysztof Kaiser 2
Znowu piszesz imieniem mimo, że nigdzie się nie przedstawiam tutaj z jakiegoś imienia. Owszem. Na szybko i że zmęczenia źle odmieniłem to słowo. Powinno być ,,złych zwyczajów". Nie jestem nieomylny i nigdzie nie pisałem, że jest alfą i omegą.Kazdemu błędy się mogą przydarzyć.
Romeo
Polonistka powiedziała : Ona chciala sie tylko poPiSać, czysta miłość do Romea, tudzież srodowiska
Julia
Być może ale jak tu rozmawiać z kimś takim jak ciągle swoje.jak mi ten gość odpowie gdzie obietnica Tuska że paliwo po 5,19 dlaczego tej ceny nie ma to możemy pogadać a ponoć donaldzika zna mechanizmy do obniżenia ceny
Julia
Jest modne a ty się dziwisz......Tusk kupił obietnicami ZAZNACZAM PUSTYMI OBIETNICAMI a PiS...PiS błędów się nie ustrzegł ale pusto nie obiecal
xx
Julia powiedziała : Paliwa do samochodów elektrycznych . które stoją pod nowo zbudowanymi mieszkaniami przez Pinokio?
Krzysztof Kaiser 2
Nigdzie nie pisałem, że jestem fanem Tuska. To jest pomysł tlTuska i KO w wyborach. Ale prędzej będzie paliwo po 5,19 zł niż auta elektryczne Izera Morawieckiego. Papiery pokazywali co najwyżej las wycięli, sprzedali i tyle ich widzieli. A nawet fundamentów nie ma tej fabryki. PiS zostawił rozwalone finanse w państwie. Zwłaszcza publiczne. Zresztą nowy władza działa według budżetu w dużej mierze ustalonego przez PiS bo nie chcieli władzy oddać. Wszystkiego.nie.da się zrobić na raz. Trzeba To poukładać a nie jak za PiS zrobić coś na kolanie, niedorobione a potem za to płacimy dwa razy więcej. I efekt mamy taki, z Nasz kraj przypominał za PiS wydmuszkę. Z wierzchu niby ładnie a w środku nic nie ma. Ale skorupka w Polsce pęka i wychodzi, że nawet to jajo nie było wydmuszkę a zepsutym śmierdzącym pisowski kaczym jajem zepsutym od środka.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

