Nowe kotły w lubaczowskim "ogólniaku". Inwestycja kosztowała ponad 430 tys. zł [ZDJĘCIA]

fot. Powiat Lubaczowskifot. Powiat Lubaczowski

W kotłowni Liceum Ogólnokształcące Lubaczów działają już nowe kotły grzewcze, zapewniające optymalną temperaturę w całym obiekcie.

To kolejna przebudowa kotłowni w placówkach oświatowych Powiatu Lubaczowskiego. Modernizację przeszła już kotłownia w Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, jeszcze w tym roku w okresie przerwy wakacyjnej rozpocznie się przebudowa kotłowni w budynku Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

Przebudowa kotłowni w budynku LO objęła demontaż starego kotła gazowego o mocy 570 kW wraz z całą instalację technologiczną kotłowni. W ich miejsce zamontowane zostały dwa nowoczesne niskoemisyjne gazowe kotły c.o. o mocy ok. 300 kW każdy oraz nowa instalacja technologiczna kotłowni. Wartość inwestycji to 433 965,41 zł.

Zadanie było realizowane w ramach projektu " Modernizacja istniejącej i budowa nowej infrastruktury oświetleniowej oraz termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Związku Powiatowo - Gminnego „Ziemia Lubaczowska” i zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Wartości inwestycji realizowanych w ramach projektu w obiektach Powiatu Lubaczowskiego to 4 498 155,79 zł; w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 2 831 250,89 zł.

Zakres zadania obejmie termomodernizację budynku przy ul. Mickiewicza 45 w Lubaczowie; termomodernizację i przebudowę kotłowni w budynku administracyjnym Powiatowego Zarządu Dróg; przebudowę kotłowni w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie oraz w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, a także budowę kotłowni na potrzeby budynku mieszkalnego, wielorodzinnego SPZOZ w Lubaczowie przy ul. Leśnej.

fot. Powiat Lubaczowski

Komentarze   

Zbyszek
+5 # Zbyszek 2024-02-19 22:31
A dlaczego nie zamontowali sobie pompy ciepła. Gaz już przecież jest nieekologiczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miki
-5 # Miki 2024-02-20 12:16
Gaz jest nieekologiczny tylko dla wyznawców chorej ideologii ekologizmu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eye of beholder
0 # Eye of beholder 2024-02-20 17:20
Jak faszyści z unii europejskiej zakażą kotłów gazowych to w klasach będą się w zimie grzać węglem, worek węgla na plecy i dookoła budynku biegiem. Będzie Eco!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.