Miliony na modernizację oświetlenia ulicznego w powiecie lubaczowskim

Prawie 5,4 mln zł trafi do samorządów z powiatu lubaczowskiego z dziewiątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, znanego jako „Rozświetlamy Polskę”.

Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego. Głównym celem programu jest poprawa efektywności energetycznej poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia. Ministerstwo Rozwoju i Technologii rekomenduje montaż oświetlenia LED zsynchronizowanego z innowacyjnymi systemami zarządzania.

- Oświetlenie typu LED charakteryzuje się długą żywotnością i niskim zużyciem energii. Zmiana opraw pomoże samorządom wygenerować oszczędności, które będzie można przeznaczyć na realizację innych projektów. Dzięki poprawie jakości oświetlenia na drogach, zwiększy się także bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z ochroną środowiska – mówił w sierpniu ówczesny wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Łącznie w ramach dziewiątej edycji programu "Rozświetlamy Polskę" przyznano blisko 1 mld zł na 1214 inwestycji w Polsce.

Do samorządów w powiecie lubaczowskim trafi prawie 5,4 mln zł. Największe wsparcie finansowe otrzyma Gmina Narol. Poniżej lista:

Wnioskdawca Nazwa inwestycji Dofinansowanie
Gmina Cieszanów Modernizacja oświetlenia w Gminie Cieszanów poprzez wymianę opraw nieenergooszczędnych na oprawy LED. 908 960 zł
Gmina Lubaczów Poprawa efektywności energetycznej Gminy Lubaczów poprzez wymianę nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych. 930 100 zł

Gmina Miejska Lubaczów

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Lubaczowie – etap III. 497 040 zł
Gmina Narol Wymiana opraw oświetleniowych w Gminie Narol. 1 240 320 zł
Gmina Oleszyce Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Oleszyce. 1 067 040 zł
Gmina Stary Dzików Modernizacja oświetlenia zewnętrznego polegająca na wymianie opraw na energooszczędne na terenie Gminy Stary Dzików. 685 520 zł

Gmina Wielkie Oczy

Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Wielkie Oczy. 66 800 zł

Komentarze   

siołek
+4 # siołek 2023-12-07 06:22
Oświetlenie zmieniają i latarnie wyłanczają tak jest gminie HORYNIEC
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ppp
+1 # Ppp 2023-12-07 13:23
* wyłączają
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia