Nowa droga skróci podroż na Lubelszczyznę

Gmina Obsza chce wybudować nową drogę, która połączy Obszę z Ułazowem. Dzięki temu znacznie skróci się dojazd w kierunku województwa lubelskiego.

Budowa nowej drogi w kierunku naszego województwa, to zadanie które gmina Obsza zrealizuje dzięki środkom z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Samorząd ma już promesę, potwierdzającą przyznanie dotacji, a teraz przygotowuje dokumenty potrzebne do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.

- Kończymy opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi, która połączy Obszę z Ułazowem na Podkarpaciu – informował portal biłgorajska.pl wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Jak przypomina portal bilgorajska.pl, obecnie z Obszy do Ułazowa prowadzą dwie drogi przez Moszczanicę lub Cieszanów. Po wybudowaniu nowej drogi dojazd skróci się z około 20 - 30 kilometrów do maksymalnie 6 kilometrów.

Wójt Obszy Andrzej Placek ma nadzieję, że przetarg na realizację tego zadania uda się ogłosić jeszcze w tym roku, a pierwsze prace rozpocząć w 2024.

Łącznie z rządowego programu Gmina Obsza otrzyma 5 milionów 700 tysięcy złotych na budowę nowej drogi do Ułazowa.

Źródło: bilgorajska.pl

Komentarze   

Jkpl
+4 # Jkpl 2023-12-05 20:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Powiatowa droga
+3 # Powiatowa droga 2023-12-07 11:53
Tymczasem przejeżdżając przez wieś Lisie Jamy od ronda do kościoła zamarznięte bryły śniegu na drodze bo nikt nie odśnieżał tej drogi w czasie opadów. Koleiny są tak wysokie, że auto skrobie spodem po lodzie i ciężko skręcić na posesje. Ale plac kościelny i schody do kościoła pracownicy szkoły w czasie pracy zdążyli odśnieżyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia