W weekend dożynki w Wólce Krowickiej, Jędrzejówce oraz Chotylubiu [PROGRAM]

W najbliższą sobotę oraz niedzielę świętować będą rolnicy z gminy Lubaczów, Narol oraz Cieszanów. Sprawdźcie program imprez.

Dożynki w Chotylubiu - sobota 2 września

W sobotę 2 września o godz. 14:00 w kościele w Chotylubiu odbędzie się Msza Święta Dożynkowa, podczas której rolnicy podziękują za zebrane plony. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy domu seniora. Po części oficjalnej będą występy artystyczne zespołów ludowych, a wieczorem występ zespołu Veegas, który zasłynął z takich hitów jak "Plastikowa Biedronka" czy "Lubię Jeansy". Na koniec zabawa taneczna.

Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla dzieci takich jak dmuchańce czy konkursów i zabaw.

Dożynki w Wólce Krowickiej - niedziela 3 września

 

W niedzielę 3 września o godz. 13:00 rolnicy wezmą udział w Mszy Świętej dziękczynnej za zabrane plony, która odbędzie się w kościele w Wólce Krowickiej. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego na boisku sportowe, a tam m.in. obrzęd dzielenia chlebem. Nie zabraknie występów artystycznych Zespołu Pieśni i Tańca "Kresy", Kapeli Ludowej "Raniżowianie" oraz Zespołów Śpiewaczy "Niespodzianka i "Radość".

Tradycyjnie zostaną zorganizowane także konkursy na najpiękniejszy wieniec oraz najlepszy chleb domowego wypieku.

Dożynki w Jędrzejówce - niedziela 3 września

Tego samego dnia w Jędrzejówce odbędą się dożynki Gminy Narol. Początek o godz. 13:30, gdzie w miejscowej kaplicy odbędzie się msza święta. Później w programie koncerty, a także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia