Czy Stal Mielec utrzyma się w Ekstraklasie?

Przed sezonem zakłady bukmacherskie nie miały wątpliwości, że Stal Mielec to jeden z głównych kandydatów do spadku. Sprawa miała rozegrać się pomiędzy drużynami, które awansowały do Ekstraklasy, ale co ciekawe – największe szanse analitycy zakładów sportowych dawali Warcie Poznań, która radzi sobie na ten moment najlepiej z beniaminków. Czy Leszek Ojrzyński uratuje Ekstraklasę dla podkarpackiej piłki?

Problemy, problemy Stali…

Finisz poprzedniej rundy mógł zasiać ziarno nadziei wśród kibiców tego zespołu. Stal po zmianie trenera wyraźnie się przebudziła, czego efektem były niezłe spotkania z Lechem Poznań u siebie, w którym wywalczyli remis 1:1, a także efektowna wygrana przy Łazienkowskiej 2:3.

Stal na początku nowej rundy przegrała tylko jedno spotkanie, a do tego dwukrotnie zremisowała. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego trafili jednak na bardzo dobry okres Podbeskidzia, które zimowało na ostatnim miejscu, a teraz wywalczyło aż osiem punktów w czterech rozegranych meczach. Aby podkreślić, jak dobry jest to rezultat, wystarczy wspomnieć, że wcześniej przez całą rundę uzbierali dziewięć oczek.

Najbliższy rywal – Lechia Gdańsk

W związku z tym, że w obecnej kampanii nie ma podziału tabeli, to teraz każdy mecz dla Stali Mielec będzie bitwą na śmierć i życie. Powoli kończą im się miejsca na błędy, więc czas zacząć punktować, a najlepiej za 3 oczka, ponieważ Podbeskidzie jest w naprawdę dobrej formie. Realnie patrząc, to obecnie bliżej im do odrobienia strat do Cracovii, która mocno rozczarowuje w nowej rundzie.

Kolejnym rywalem Stali Mielec w rundzie wiosennej i okazją do pierwszego zwycięstwa będzie pojedynek z Lechią Gdańsk. Beniaminek przegrał z tym rywalem na wyjeździe, jednak tym razem zagra u siebie. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie będą mieli łatwego zadania, ponieważ Lechia Gdańsk w ostatnim czasie doznała cudownego przebudzenia po rozmowie z kibicami i wygrała dwa kolejne mecze.

Fakty są jednak takie, że Stal traci dwa punkty do Podbeskidzia, które zagra z Rakowem, a także trzy do Cracovii. Zakłady bukmacherskie pz buk w tym momencie największe szanse na spadek z ligi dają właśnie ekipie Stali Mielec, jednak trzeba pamiętać, że obecny bilans 15 punktów i strata do rywali może zostać odrobiona poprzez rozegranie zaległego starcia z 16 kolejki przeciwko Wiśle Płock.

Więcej informacji sportowych z regionu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane