Oliwia Gancarz wicemistrzynią świata w warcabach

fot. Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowyfot. Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy

Reprezentantka Unii Horyniec-Zdrój Oliwia Gancarz zdobyła srebrny medal w kategorii do 10 lat w grze klasycznej na Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Warcabach 100-polowych, które odbyły się w Turcji.

W Turcji (Antalya) zakończyły się Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Warcabach 100-polowych. Wielki sukces osiągnęła Oliwia Gancarz. Reprezentantka Polski zdobyła srebrny medal w  kategorii do lat 10 w grze klasycznej (długiej). W grze błyskawicznej i aktywnej była odpowiednio na 12  i na 5 miejscu.

W mistrzostwach reprezentowała równiej jej siostra Marika zajmując odpowiednio 9, 8 i 11 miejsce w tej samej kategorii wiekowej.

Bardzo dobre miejsca w kategorii do lat 19 zajęła również Zuzanna Bosak (MUKS Libero Basznia Dolna) – odpowiednio 6, 6 i 10 miejsce.

- Wyjazdy te są bardzo kosztowne i nawet kilkudniowy udział w MP jest dla klubów bardzo kosztowny jeśli na takie zawody jedzie kilkanaście osób w różnych kategoriach wiekowych. Część udziału opłacają sami rodzice ale środki finansowe pozyskuje się z różnych źródeł. Wyjazd wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (dziękujemy Pani Poseł Teresa Pamuła). Dziękujemy także Burmistrzowi Miasta i Gminy  Oleszyce Panu Andrzejowi Gryniewiczowi za pomoc w tym wyjeździe. - dziękuje Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy        

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.