Iluminacja świąteczna – jak wybrać najlepsze dekoracje i gdzie ich szukać? Podpowiadamy!

Boże Narodzenie to magiczny czas. Chętnie podkreślamy charakter tych wyjątkowych świąt, dekorując przestrzeń nastrojowymi motywami. Coraz więcej osób zdobi swoje domy klimatycznymi iluminacjami świątecznymi. Jak wybrać odpowiednie? Gdzie warto je kupić? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Czym jest iluminacja świąteczna?

Oświetlenie pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Nie da się jednak ukryć, że jest też doskonałym narzędziem kreowania nastroju. Dekoracyjna funkcja wszelkiego rodzaju elementów świetlnych polega przede wszystkim na podkreśleniu specyfiki budynku, jego zalet architektonicznych i zamaskowaniu jego ewentualnych niedoskonałości. Szczególnym rodzajem oświetlenia, którym coraz chętniej ozdabiamy domy i różnego rodzaju obiekty, są iluminacje świąteczne. Ich zadaniem jest wyeksponowanie budynku i stworzenie wyjątkowego klimatu. Świetlna iluminacja świąteczna niejedno ma imię – wbrew pozorom nie musi być prostym łańcuchem czy girlandą. Bez trudu znajdziesz też dekoracyjne oświetlenie w kształcie bałwanków, reniferów czy świecących gwiazdek.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając iluminacje świąteczne?

Wybór iluminacji świątecznych na dom jest ogromny. Na jakie kryteria należy zwrócić uwagę, wybierając rozwiązanie dla siebie? Do najważniejszych możemy zaliczyć:

parametry techniczne – iluminacje świąteczne na dom powinny spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim muszą być przeznaczone do użytku zewnętrznego. Ważne, by były wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią im ochronę przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak mróz, deszcz czy śnieg;

rozmiar – zwykle iluminacje świąteczne na budynkach mieszkalnych są instalowane na elewacji. Ozdoba nie powinna przytłaczać obiektu, tylko subtelnie podkreślać jego charakter;

rodzaj źródła światła – jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest oświetlenie LED. To energooszczędna opcja, która nie odbije się zbyt mocno na Twoich rachunkach za energię elektryczną. Dodatkowym atutem iluminacji świątecznych LED jest długa żywotność.

Gdzie znajdziesz najpiękniejsze iluminacje świetlne?

Zastanawiasz się, jakie iluminacje świąteczne na dom sprawdzą się najlepiej? Rynek oferuje mnóstwo możliwości w tym obszarze. Wybór odpowiedniego rozwiązania w dużym stopniu zależy od budżetu, jakim dysponujesz. Iluminacje świąteczne na każdą kieszeń są dostępne np. w e-sklepie NewLed. W specjalnie stworzonej kategorii: https://www.newled.pl/iluminacje-swiateczne-led znajdziesz nie tylko dekoracje, które można zainstalować na elewacji. Dostępne są też efektowne iluminacje 3D, które mogą być nieszablonową ozdobą Twojego ogrodu. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że Twoja posesja będzie przyciągać wzrok!

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia